Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van egy nagyon jó barátnőm és...

Van egy nagyon jó barátnőm és majdnem minden nap megiszik 5 redbull energia italt Menyire lehet káros rá a jövőben vagy még most?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj, nekem már nem egy ismerősöm került kórházba elég súlyos tünetekkel... izzadtak, a szívük úgy dobogott, mintha egy szakadékról zuhannának éppen, és mintha valami óriási helikopter lett volna felettük, olyan hangos zajt hallottak...sajnos azt nem tudom, hogy milyen betegség, vagy baj történhet, de várhatólagosan szerintem kórházba be fog kerülni, a szíve pedig károsodik...nagyon. szóval mond meg neki, hogy erről szokjon le, ha nem akarjátok, hogy rossz vége legyen:S

ezzel nem tudom, hogy segítettem-e valamit, de remélem:)

sok szerencsét, a leszoktatásához:P!

2009. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem vitas,hogy karos es emellett bazi sokba kerul.
2009. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a dobozra rá van írva, h a maximálisan fogysztható napi mennyiség 2 doboz.. nem több! Volt egy időszak, amikor én is túlzásba vittem az energiaital fogyasztást, és meg is lett a következménye! kb 2 hétig zsibbadt a bal oldalam, és alig bírtam megemelni a kezem... nem lehet vitás, h a szívemmel volt valami, túlpörgött, vagy nem tudom


azóta nem nagyon iszok neregiaitalt, havi szinten 2-3 dobozzal... de erről is le kéne állni!

2009. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ááá. Utolsó... Azóta rendben vagy?
2009. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
persze, semmi baj azóta :)
2009. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

én is nagyon energia ital függő voltam :S kb 5 lement nekem is naponta (vizsgaidőszak).

aztán elkezdett zsibbadni a karom meg a lábam esténként, ráadásul mindig álmos voltam. uh abba kellett hagynom, ami nagyon nem ment könnyen, uh otthon minden energia italt kidobáltam és nem vettem többet. kb 2 hét mulva már nem hiányzik.

2009. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Tény: Egy doboz energiaital 6 év alatt ürül ki teljesen a szervezetből. 6 év! Érdemes gondolkodni, hogy sanszos, hogy már nem is élhet annyi ideig, hogy az mind kiürüljön...Amellett persze, hogy azonnal érezhető a káros hatása...


"Az Adelaide-i egyetem és kórház közös vizsgálatában harminc, 20-24 éves egyetemi hallgató fogyasztott a világszerte népszerű energiaitalból.


A kutatók szerint már egyetlen doboz Red Bull is növelte a vér alvadékonyságát és a vérrögök kialakulásának veszélyét. A vérnyomás és az erek állapotának felmérése után úgy fogalmaztak, hogy ha egy egészséges ember megiszik egy doboz Red Bullt, akkor állapota hasonlóvá válik egy keringési rendellenességekkel küzdőéhez.


Scott Willoughby, az egyetem keringési kutatóközpontjának munkatársa szerint az eredmények riasztóak, és ezek alapján az idősebb, keringési betegségben szenvedőknek mindenképpen kerülniük kellene a túl sok Red Bull fogyasztását.


Az eredmények sokkolták a harminc résztvevő diákot, akik közül néhányan korábban akár nyolc doboz energiaitalt is megittak egy éjszaka, hogy fenn tudjanak maradni tanulni. A hatás megismerése óta sokan nem hajlandók többet fogyasztani belőle."

2009. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: pfff, ez nagyon durva, azt hiszem soha többé nem iszok energiaitalt (az voltam, aki fentebb írt, h sokat ittam, aztán rosszul lettem tőle)
2009. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!