Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az energia ital miért káros...

Az energia ital miért káros hiszen tele van vitaminokal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Koffein,fiam...Koffein!
2011. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg tömény cukorral!
2011. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mesterségesen vannak hozzáadva, ami vagy hasznosul, vagy nem, de inkább vagy nem.

Ezen kívül mesterséges színezők, ízanyagok, néhányban mesterséges édesítők, nagy dózis koffein, cukor, taurin, meg amit még beleraknak, plusz savas, szétmarja a gyomrot.

Nagyjából ezért.


Egy pohár kávé sokkal egészségesebb, bár kevésbé trendi. :D

2011. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

[link]


De, ha google-ba írod, akkor rögtön kidob több száz cikket arról, hogy miért káros :D

2011. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előzőek írták.

Nem mellesleg; felpörget, a maxon vagy akár érzed, akár nem és kiürülnek a tartalékjaid.

2011. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer vettem kezembe energiaitalt, hoyg elolvassam, mi van benne, de en vitaminokra nem emlekszem, csak szenhidratra az osszetevokbol, rengeteg féla fajta szenhidratra egymas hegyén hátán, cukor, meg minden természetes es mű anyag.
2011. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tallatam is egy cikket.

"a gumimaci folyékony halmazállapotú unokatestvérei" :)

"A következő kérdés az, miért inna meg valaki egy enyhén gyöngyöző, ízében és állagában - márkától függetlenül - többé-kevésbé olvasztott gumicukorra emlékeztető elegyet.":)

2011. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem a koffein káros ( természetesen egy bizonyos fokig) ,annyi amennyi egy két decis energiaitalban van,annyi van egy csésze feketekávéban is. Abból meg van aki 2-3 t iszik egy nap,az már sok.

Inkább a sok szinezék,aroma,CUKOR,adalékanyagok azok amik egészségtelenné teszik.

Persze lehet fogyasztani,úgy ahogy a mekis hambit is lehet enni,meg a májkrémet,párizsit. Alkalmanként,esetleg naponta keveset,de nem szabad ilyeneken élni.

2011. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Már létezik olyan kb. egy hónapja Magyarországon, ami csak természetes összetevőket tartalmaz, nem károsítja a szervezetet, sőt nagyon jótékony hatással bír. Jó az íze és ami a legjobb minőségre utal az a "Kóser" minősítés.

Én már ittam és valóban azt tapasztaltam, amit a leírásokban olvashattam róla. Bátran merem ajánlani, főleg vizsgaidőszakban veszik nagy hasznát a fiatalok.

A.

2011. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!