Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sürgősen segítségre lenne...

Sürgősen segítségre lenne szügségem. Valaki valamit ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Rettenetesen kétségbe vagyok esve. Egyre többen jegyzik meg hogy: " lelett vágva a hajad? " vagy "huh mintha kevesebb hajad lenne" . Nem esnek túl jól. És mintha valóban kevesebb lenne már.... Picit tartok elmenni az orvoshoz. Van akinek volt már hasonló ? Vagy tudja, hogy mi lehet ennek a hátterében? Nagyon fontos lenne.

2013. okt. 30. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sok minden lehet az oka(vérszegénység,gyulladás,hormonális probléma),hogy kivizsgálás nélkül nem mondhat biztosat senki. Csak el kéne menned bőrgyógyászhoz.
2013. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori jelenség, hogy a hajhullás és a körömtöredezés hátterében környezeti ártalmak, stressz, a nem megfelelő táplálkozás, a kevés mozgás, a relaxálás hiánya áll, de hormonális változások, gócos betegségek, mérgezések, autoimmun vagy daganatos megbetegedések is felelhetnek a hajkorona fogyatkozásáért. - Nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy mindenkinél más és más probléma állhat a háttérben, még akkor is, ha a tünetek hasonlóak – teszi hozzá a főorvosnő.


A szőrtüszők legaktívabb szerkezetei testünknek, egész életünkön át folyamatosan termelik a szőrszálakat, felfokozott anyagcserét folytatva. Ha szervezetünk anyagcsere folyamatai optimálisak, várhatóan csak a természetes, fiziológiás hajhullással, azaz napi 60-100 hajszál elvesztésével kell számolnunk. Persze léteznek olyan időszakok, amikor ennél intenzívebb hajhullást élünk meg valamennyien: jellemzően ide tartoznak a tavaszi hónapok, amikor a sokáig sapka, kalap alá zárt, száraz levegőt megtapasztaló haj hullással felel mindezért.


Ebben az esetben átmeneti jelenségről van szó. Ugyancsak átmeneti problémának tekinthető a várandósság és a szoptatás idején bekövetkező hajhullás, amely a hormonális változások után, megáll, a haj újra erőteljes növekedésnek indul. A hajhullás lehet visszafordítható és visszafordíthatatlan folyamat, utóbbi, ha nem is állítható meg, de megfelelő kezeléssel lassítható.


Szerencsére ritka a „totális” hajhullás jelensége, jóval gyakoribb a ritkulás (a fej egész terültéről egyenletesen hullik a haj) vagy a foltos hajhullás (kopasz foltok alakulnak ki). Ma már egyre több, hatásos kezelési módszer áll rendelkezésre: a vérbőséget okozó hajszeszek, a szájon át szedhető B vitamint és nyomelemeket tartalmazó kapszulák vagy az ugyancsak ilyen tartalmú haj- és körömnövekedést serkentő spray-k.


- Bár a patikákban számtalan, vény nélkül megvásárolható készítményhez juthatunk hozzá, mégis azt mondom, a legbiztosabb, ha minden hajhullós beteg bőrgyógyász szakorvoshoz fordul – mondja dr. Dálnoki Olga.


- Ne vásároljuk ezeket a szereket csak azért, mert már valakitől azt hallottuk, hogy bevált. Tudom, sokan tartanak attól, hogy a hajhullás hátterében komoly betegség áll, amennyiben ez így van – egy hajszesz biztos nem hoz segítséget. Amíg a kiváltó alapbetegséget nem orvosoljuk, nem várható javulás.


A tapasztalt szakember a megfelelő vizsgálatok után dönt a kezelésről, hiszen az sem mindegy például, hogy a hajhullás mellett kell-e más, a fejbőrön jelentkező bőrbetegséget kezelni. A betegeimnek mindig azt mondom, képzeljék el, hogy a fejük egy gondozott virágoskert, amit ha megfelelően táplálnak, öntöznek, ápolnak, egyik napról a másikra kivirul.

2013. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,nekem pajzsmirigy alúlműködés miatt csomókban!!!!!hullott a hajam!Konkrétan marokszám...-elmentem endokrinológushoz és írt fel rá gyógyszert-teljesen abbamaratdt az egész hajhullásom.
2013. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor bőrgyógyászhoz kellene fordulnom? Attól félek, hogy ami kihullott nem nő már vissza....
2013. okt. 30. 09:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,oda. És attól függ a visszanövés,hogy mi okozza.
2013. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az az oka hogy nem nagyon szoktam reggelizni? Csak egy bögre kávé.
2013. okt. 30. 09:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár ez csak olyan 1-2 hónapja van (ezzel egyidejűleg volt kb , hogy elkezdtek megszólni)
2013. okt. 30. 09:40
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem nincs sok köze a reggeli elhagyásához.

ajánlom hogy csináltass egy vérképet , menj el bőrgyógyászhoz, kérd ki egy fodrász véleményét, tanácsot adhat a samponokkal, hajápoló szerekkel kapcsolatban!

2013. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
figyelj-írtam nem bőrgyógyász-endokrinológus-ő a teljes hormonképedet átnézni, s majd ő megmondja mi újság van. a bőrgyógyász fölösleges kör-egy utat megspóroltam Neked :)
2013. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Figyelj írtam,bőrgyógyász! nem csak hormonális oka lehet,ráadásul endokrinológushoz nem lehet beutaló nélkül menni,viszont bőrgyógyászhoz igen. Ő megcsináltatja a szükséges vizsgálatokat és ha kell tovább is küld!
2013. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!