Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P2 HPV? Van okom félni?...

P2 HPV? Van okom félni? Bővebb folyást is okozhat a HPV?

Figyelt kérdés

2 hete voltam rákszűrésen, továbbá az alkalommal jeleztem, hogy bővebb a folyásom mostanában, elég folyékony állagú. A vizsgálat közben pedig mondta az orvos, és láttam én is a monitoron, hogy a méhem külső falán ilyen fehér színű volt a nyálkahártyám, olyan színű, mint a herpesz! Azt mondta az orvos, hogy olyan, mintha fel lenne marva ott a hám! Picit megijedtem, mikor a vizsgálat végén mondta, hogy "volt értelme talákoznunk" meg hogy ő "nem akar engem riogatni", de hogy madj 1 hét múlva, mikor megjön az eredményem, akkor majd kiderül, hogy mi is van pontosan ennek a fehéres foltnak a hátterében. Letelt az 1 hét, és mikor a rákszűrés eredményéért mentem, közölte, hogy nincsenek jó hírei, és hogy P2 vagyok ugyan, de HPV gyanús. Nagyon megijedtem, mert nem is tájékoztatott rendesen, mondhatni rébuszokban beszélt, alig értettem valamit, de persze koncentrálni is alig bírtam arra, amiket mondott. Itthon az interneten utána olvastam, és így már mondhatni teljes mértékben képben vagyok, de azért vannak még olyan dolgok, amik aggasztanak.

Azt mondta, hogy ugye 3 hónap múlva menjek vissza, de hogy addig ne izguljam szarrá magam, vagy egy olyan lehetőség, hogy újra leveszi a kenetet és felküldi Pestre a laboratóriumba, ahol tipizálják, hogy a HPV milyen csoportja van a szervezetemben, ha van egyáltalán, de szerintem biztosra vehető, hogy van, mert amit láttam a monitoron, arról láttam az interneten is képeket, és ez mondhatni a HPV vírus által okozott egyik elváltozás! Most arra várok, hogy visszamehessek, még 1 teljes hetet kell várnom, és már nagyon nyugatalanít ez a dolog :(

Tudom, hogy nem szabad stresszelni rajta, mert csak rosszabb lesz, de még annyira fiatal vagyok, 23 éves leszek, szeretnék még családot alapítani, gyereket szülni! Mivel sem nekem, sem a páromnak nincsenek szemölcsei sehol sem, ezért gyanítom, hogy ez már nem az alacsony rizikójú HPV lesz.

Párom is majd a következő 1-2 hétben megy vizsgálatra. Mi 3 éve vagyunk együtt, monogám életet élünk, 1000%-ig bízom benne! Írhattok akármit, hogy márpedig félrelépett, nem fog érdekelni, nem kell ezt készpénznek venni, más úton is el lehet ezt kapni!

Neki is biztosra veszem, hogy van, de neki sincs szemölcse és nekem sem!! Tisztában vagyok vele, de azért másoknak is leírom, akik nem tudnák: A HORMONÁLIS FOGAMZÁSGÁTLÁS (TABLETTA)IS OKOZHAT RÁKOT! ÉN AZONNAL ABBAHAGYTAM, MÁR EGY HETE, MIKOR MEGTUDTAM, MI A HELYZET! ÉN NEM SZEDNÉK ILYEN SZAR HORMONOKAT MAGAMBA EZEK UTÁN, AZ TUTI! AMI MÉG RIZIKÓFAKTOR, AZ A DOHÁNYZÁS!!! NE TEGYÉTEK! A 2 EGYÜTT MONDHATNI A LEGROSSZABB! Sajnos én mindkettőt egyszerre csináltam, éveken keresztül, most abbahagytam a cigizést is és a gyógyszert sem szedem már!

Erősítem az immunrendszeremet, C vitamint szedek ezerrel, igyekszem sportolni! Nagyon várom már, hogy mi lesz ennek a vége! Illetve az is aggaszt, hogy nem tudom, hogy mitől van már hónapok óta folyásom...


2013. okt. 23. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a HPV fertőzés még nem katasztrófa. Az emberek nagy része fertőzött, vagy az élete során átesik rajta.

P2 a rákszűrés eredményed, tehát egyáltalán nincsenek a kenetedben rákos elváltozásra utaló jelek.

Ha ki is derül, hogy magas rizikójú HPV-d van, akkor is csak fokozott ellenőrzés szükséges. A méhnyakrák nem alakul ki egyik napról a másikra. Teljes mértékben megelőzhető, ha az ember normálisan jár szűrésre. Ha nálad kiderül, hogy magas rizikójú, akkor gyakrabban kell járni, ennyi. Ha kezd gáz lenni, akkor meg kimetszenek egy kis részt a méhnyakból.

2013. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!