Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már semmit nem értek. Mit tegyek?

Már semmit nem értek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapja volt terhességmegszakításom, azóta folyamatosan szedek fogamzásgátlót, viszont a ciklusom nem rendeződött tőle, nagyon gyenge, akadozó vérzéseim voltak (egyre rosszabb), és erős alhasi fájdalmaim. 3 hónap után visszamentem dokihoz, azt mondta, hogy ez a műtét utóhatása, és ne aggódjak, nincs gond, viszont a helyzet azóta sem javult, sőt... Most leálltam a gyógyszerről, jövő héten ismét megyek dokihoz, hogy írjon fel valami mást, bár műtét után is ugyanazt szedtem, mint azt megelőzően. Ha 28 nappal számolunk, akkor 30-án kéne megjönnie, viszont tegnap egy nagyon minimális, gombostűfejnyi vér távozott belőlem. Volt már hasonló valakinek? Most hogyan védekezzünk? (óvszer nem jó, hüvelytablettától tartok).
2009. nov. 12. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A fpogamzásgátlótól soha nem fog rendeződni a ciklusod. Az egy mesterségesen, ygógyszerekkel, bevitt hormonokkal fenntartott ciklus, aminek a saját petefészkedhez nincs köze, mivel azt "kikapcsolja", leállítja, hogy 1) ne legyen saját hormontermelésed 2) ne legyen peteérésed.


Én Nuvaring hüvelygyűrűt javasolnék, ha ragaszkodsz a hormonális fogsmzásgátláshoz, és mindenképpen egy másik orvost.

2009. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az a gyógyszedr akkor nemvolt jó neked, viszont nemkellett volna magadtól leállni a tablettával, hanem csak akkor, amikor már megvan az új tabletta h folyamatosan tudjad szedni, mert ezzel összevissza borítgatod fel a ciklusodat és egyre nehezebb lesz beállítani.

én a helyedbe most abszolút nem használnék semmit, h helyrejöjjön a ciklus magától, és aztán kezdeném el újra a tablettát, vagy a hüvelygyűrűt.

mostmár nagyon-nagyon összezavartad a ciklusodat.

2009. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért álltam le magamtól, mert a ciklus 28 napjából 26-ban nagyon rosszul voltam, és nem bírtam volna ki mégegy ilyen hónapot, kezdett a munkám rovására menni. Viszont védekezni kéne valahogy...
2009. nov. 12. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!