Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Késik a menstruációm. Mi...

Késik a menstruációm. Mi lehet a baj? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Üdv! 13 éves vagyok, 8.-os, 6.-os koromban jött meg először, szóval beállni már beállt. Viszont, most elég sokat késik. Épp a 35. napot koptatom. Általában 26 napra szokott megjönni, és már előző hónapban is 29.-re jött meg, de azzal még úgy voltam, hogy oké, hiszen benne van a normális időtartamba. Viszont most eléggé aggaszt a téma, főleg, hogy az anyám szentül meg van győződve róla, hogy terhes vagyok, ami elég lehetetlen, mivel szűz vagyok, még csókolózni sem csókolóztam, nem hogy lefeküdjek valakivel... Olvasgattam, hogy lehet stressz következménye, amire látok esélyt, mivel az utóbbi hónapom elég nehézkesre sikeredett, és elég sokat stresszeltem és sírtam. Illetve, ugye a pajzsmirigy... na most, nálunk a családban mindenki rendelkezik pajzsmirigy problémákkal, illetve nálam még nem tudni, mivel 8.-ban szűrik. Most viszont eléggé aggódok, hogy mi lehet a konkrét probléma, meg a nőgyógyász gondolatától is eléggé irtózom... Mihez kezdjek, vagy mi lehet a probléma? :SS Előre is köszönöm.

2013. szept. 19. 23:04
 1/4 anonim válasza:
Nagyon sOk minden befolyásolja!nekem volt, hogy a stressztől meg sem jött!!
2013. szept. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már beállt a menstruációd, akkor 90 napos késés után jó lenne orvoshoz menni akkor is ha csak 13 éves vagy. Egyelőre még ne aggódj!
2013. szept. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kettős fronthatás van, ami az enyémet is eltolta három nappal, pedig egyébként olyan, mint az óramű.


13 évesen meg még fiatal vagy, így nem meglepő, ha néha nem sikeredik pontosra. A pajzsmirigyedet érdemes lenne háziorvossal megnézetni, ha emellett hirtelen fogytál-híztál, túl mozgékony-lusta lettél, túl fáradékony vagy vagy épp alvásproblémáid lettek.

2013. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs, 17 éves korodig nagyon sok minden előfordulhat, hónapokra is kimaradhat, van akinek több mint 8 hónap is kimaradt, de még az is normális.
2013. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!