Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A megérett, fehér tetejű...

A megérett, fehér tetejű pattanást sem szabad kinyomni? Az is elfertőződhet? 15/L

Figyelt kérdés

2013. szept. 14. 11:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
37%
Igen. Meg azért se jó, ha kinyomod, mert sokkal lassabban múlik el akkor, mintha hagynád. Meg csúnyább is lesz, mert bepirosodik meg felduzzad.
2013. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd magától leszáradni.
2013. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Igen,sőt már csak azért sem szabad nyomkodni,mert a tartalmát ugyanúgy "belenyomod" a véráramba,mint kifelé és esetleg ezen keresztül továbbviszed a kórokozókat,fertőzést.
2013. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Annyit megtehetsz,h tiszta(nem kell steril,mert a pattanás és a bőröd eleve nem az)tűvel óvatosan megszúrod a tetejét és egy vattapálcával simító mozdulatokkal,nem erősen nyomva,amennyire tudod kiüríted a tartalmát, utána pedig bekened gyulladáscsökkentő,antibiotikumos krémmel(Tetran,Detadine). Így hamarabb leszárad.
2013. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Természetesen ki szabad nyomni, sőt ajánlott is.

Tiszta kézzel, elötte alkoholos gézzel mosd le.

Utána esetkeg Betadin.

2013. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :)
2013. szept. 14. 13:59
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig kinyomtam, amikor már "megérett", de csak addig, amíg a genny-féleség jött belőle. Amikor már vérzik, akkor már nem szabad nyomni. Természetesen mindig tiszta kézzel, papírzsebkendővel. Sosem fertőződött el és a helye sem maradt meg.
2013. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Azt mondják bem szabad.. Viszont nekem addig nem gyógyul meg volt hogy 2 hónapig ott volt, (dekoltázson, addig nem vettem fel nyitottat, közösségben, szerencsére tél volt)

Kinyomtam 3 nap alatt leszáradt..

Van rossz tapasztalatom is, édesapa az orrán megnyota, befeke durrant el, másnapra nem látott belilulva feldagadt a feje, komoly gyógyszereket szedett, nagyon sokáig színes maradt az arca, miután lelohadt a duzzanazt, mintha vekedett volna...


Ezért kell megszúrni, mert akkor a könnyebb út a kifele lesz.l

2013. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
A pattanásra ragassz sebtapaszt, már akkor amikor észreveszed, hogy kezdődik, majd minden éjszakára tegyél rá addig, (3-4 nap), amíg a gyulladás el nem múlik, aztán már kinyomhatod könnyedén.Aztán fertőtlenítsd valamilyen szesszel, vagy kend be fogkrémmel,az is jól szárít.
2013. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Jön a sok jó tanács. De ettől függetlenül NEM SZABD NYOMNI!

Lehet,h semmi komoly bajod nem lesz tőle,de súlyos fertőzést is okozhat. Ki kell szúrni és csak finoman kiüríteni.

2013. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!