Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Első tamponhasználat?

Lányok! Első tamponhasználat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és nem szűz. kezdem azt érezni hogy inkább tampon használnék mint betétet. szerintetek minit, vagy normált használjak? éjszakára is mehet? és érzitek hogy mikor kell cserélni?
2013. szept. 1. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már nem vagy szűz, akkor fölösleges a minivel bajlódnod, használj nyugodtan normált (én egyébként szűzen is azt használtam).

Éjszakára is használhatod, csak figyelj oda, hogy minimum 8 óránként kell cserélni.

Hogy mikor kell cserélni azt nem érzed, úgyhogy csekkolni kell. Első napokon gyakrabban (nekem kb 3 óra), utolsó napokon tovább bírja.

2013. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Éjjelre ne használj tampont. Azt viszont Neked kell kitapasztalni, hogy melyik jó. Ez a vérzésed erősségétől függ.
2013. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Éjjelre is használható, közvetlenül lefekvés előtt kell betenni, ébredés után rögtön cserélni. Az emberek átlagosan 7-8 órát alszanak, így az időből sem csúszol ki. Tampont csak akkor nem lehet használni, ha bizonyos toxintermelő baktériumok vannak benned, mert azok képesek felszaporodni benne; viszont ilyenkor tüneteid lesznek, szóval azonnal tudni fogsz róla.
2013. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!