Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi lehet az oka a...

Noi333 kérdése:

Szerintetek mi lehet az oka a visszatérő hüvelygombás fertőzésnek?

Figyelt kérdés
ciki ezt kérdezni de muszáj. 1.5 éve szültem és előtte soha nem volt ilyen problémám. először terhesség alatt volt aztán azóta most kb a 4. alkalom. 2szer tavaly nyáron meg az idén a második alkalom. Canestennel szoktam kezelni és el is múlik mindig. azt nem értem, hogy mitől lehet hiszen mindig tiszta vagyok, utálom ha valaki tisztátalan szóval higiéniai probléma nem lehet. a párommal való együttlét után is rendszeresen zuhanyzok meg előtte is :/ most készülök orvoshoz de ha van aki járt hasnló cipőben, esetleg orvos az írhatna! köszönöm

2013. aug. 24. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
És a párod kikezeli magát vagy oda-vissza dobáljátok egymásnak a fertőzést? Sok gombaellenes készítmény utáni kezelésnél nem árt valami tejsavas cuccot használni, hogy segítsen visszaállítani a normális hüvelyflórát is ( én kúpot használtam régen). Ez a Canesten fain dolog lehet, de azért nem árt orvossal íratni gyógyszert ( krémet/kúpot+ tablettát és a partnernek is). Valamint ilyenkor jobban kell figyelni a higiéniára is: pl. a törölközőt mindig cserélni fürdés után ( én olyankor külön kis textil törlőket használtam a kezelés alatt és dobtam is ki mindig 1 használat után), mert ha ugyanazzal törlöd meg magad, amivel már a fertőzött területet törölted az nem valami jó+ vasald ki a fehérneműid is.
2013. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze a párom is kezeli magát és nem rögtön egymás után jött vissza a fertőzés. már el telt több mint egy hónap. lehet az oka esetleg az, hogy mostanában mindig más-más mosószert és öblítőt használok vajon?
2013. aug. 24. 12:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem. Nekem tavaly először egy antibiotikumos kezelés után jött ki. Kezeltek mindkettőnket. Rá 3 hónapra megint előjött. Azóta (lekopogom) semmi gond. Próbálj ki valamilyen helyreállító kúpot vagy folyadékot. Patikában tudnak ajánlani. Mivel mosod magad alul?
2013. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen először nekem is antibiotikus kezelés után jött ki. de most nem vagyok biztos benne de megint úgy érzem mintha az lenne... amúgy Nívea vagy Lactacid intim mosakodót használok
2013. aug. 24. 12:43
 5/10 A kérdező kommentje:
na ezt jól meg írtam :D antibiotikumos kezelést akartam bocsi :D
2013. aug. 24. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tiszta vízzel mosakszom és azóta nincs gondom. Előtte sokáig használtam én is ilyeneket, de egyszer mondták, hogy nem jó, így letettem és évekig nem volt gondom ( kivéve a 3 doboz Augmentin után :) ). A hüvelynek van egy természetes védekező képessége és ezt a vegyi anyagok tönkre teszik.
2013. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen kb én is 3szor szedtem antibiotikumot és utána jött elő június környékén azt hiszem. most meg ráadásul havis is vagyok szóval nem biztos még hogy gombás fertőzés remélem nem :/ köszi a tanácsot lehet, hogy én is leteszem a mosakodókat! :)
2013. aug. 24. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd le.+ én még azt csináltam, miután másodszor kijött, hogy az összes bugyimat jó erősen kigőzöltem biztos, ami biztos alapon.

Reméljük nem tér azért vissza most.

2013. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azt hiszem akkor azt én is megcsinálom mert tényleg nem vasaltam át miután kimostam. köszönöm szépen a tippeket! :))
2013. aug. 24. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2013. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!