Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az óvszer sikosítója is...

Az óvszer sikosítója is okozhatja a hüvelygombát?

Figyelt kérdés

már lassan 2éve van párom,másféléve visszatérö hüvelygombám van, mindig elmegyek dokihoz ad gyogyszert kenöcsöt,de szinte 2havonta visszajön:Sfelvetettem a dokinak mivan ha az óvszer sikositoja okozza,erre ö azt mondta akkor szedjek fogamzásgátlot(attol persze jobban kijöhetnek)de nem akarok szedni még csak 19éves vok meg nem is lehet a májam miatt:Sa doki már ott tart tovább küldött vmi nhöz aki ennek a szakértöje...

szoval igy állok aki tud vmit irjon köffi


2009. okt. 29. 18:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
A párodat is kezelik olyankor, amikor téged? Mert valószínűbb, hogy tőle kapod vissza mindig. A síkosító esetleg okozhat allergiás reakciót, de gombát nem hiszem. Ha viszont a párod nincs kezelve, olyan, mintha te sem lennél.
2009. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
persze, mikor én kapok gyogyszert ö neki is irnak fel meg volt kivizsgáloson is és szerencsére nem fertözött
2009. okt. 29. 18:09
 3/20 anonim ***** válasza:
22%

A fogamzásgátlónak semmi köze a májadhoz. Ellenben a hüvelygombára vagy akármidre szedett gyógyszerek már hatnak a májadra.

És van olyan hogy valaki az óvszerre allergiás. Vagy az is lehet, hogy esetleg egy rendszeresen használt WC-n szeded össze állandóan, nem is a gumitól van. Viszont egy teljes kivizsgálás nem ártana, lehet hogy teljesen máshonnan ered a dolog, ami ilyen tüneteket okoz, ugyanis ha a baktérium is esetleg a véredben van ami a tüneteket okozza, ha nem gomba, akkor az ott lent is kijöhet.

Kell vérkép, és egy nőgyógyászati kenet.

Amennyiben visszatérő gomba, valami nem stimmel, vagy a WC, vagy pedig az intim higiéniátokkal, vagy párodéval van valami ami állandóan tüneteket okoz.

Eü-s

2009. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Arra még nem gondoltál,hogy gumi allergiád van??

Nem cikizés,komoly.Mert nekem is az van.

2009. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

én is eüben tanulok,de a fogamzásgátlok többsége a májban oldodik, és nekem gilbert syndromám van

gondoltam már a gumi allergiára,azért is irtam a kérdést h nem-e az allergia okozza

hétfön elvileg tudom meg az idöpontot a kivizsgálásra..ami nem kis pénz:S

2009. okt. 29. 18:32
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

18.14-es, egészségügyis. hogy te mekkora balf@sz vagy. ha télleg egészségügyis vagy, írd már meg hol dolgozol, mert azonnal betelefonálok h rúgjanak már ki. istenem és ilyen hülyék dolgoznak az egészségügyben....:S

a fogamzásgtáló a májban bomlik le. te neked hogylett érettségid egyáltalán? mennyit fizettél? szakközepet is gondolom pénzből vitted végig.

aki foggátlót szed még annakis ajánlják a májfunkció ellenőrzést bizonyos időközönként, mert tönkreteheti a májadat.

legalább egy betegtájékoztatót olvass már el, te nagy egészségügyis barom....

2009. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az előző válaszolóval kell egyet értenem bizonyos fokig, bár én finomabban fogalmaztam volna. A fogamzásgátló az egyik olyan gyógyszertípus, ami igencsak igénybe veszi a májat, az egyik barátnőmnek is ezért kellett abba hagynia a szedését, és semmifélét nem szedhet azóta se, mert a májenzimei az egekben voltak, annyira, mint egy masszív alkoholistának...

(másik eü-s)

2009. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
énis finomabban fogalmaztam volna, de nemez az első este h egy egészségügyis ilyeneket ír, sőőőőőt, még az életben is találkoztam már hozzá hasonlóan jólinformált egészségügyissel, és a frász kiver, ha arra gondolok hogyha egyszer kórházba kerülök, ilyet kapok majd magam mellé....
2009. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

ez tényleg egy nagy marha. sztem nem is eü-s, csak aláírta, hogy nah majd nagyot nézünk.


Kedves kérdező! Ugyanez a problémám van, előjön ez a gomba 3havonta nálam is,pedig a párom is kezelve van MINDIG(de amugy is csak 2hetente talizunk, mert messze lakunk egymástol, vmikor a szex sem megy,mert fáj :(). én szedek tablettát már lassan 3éve, és kb. azóta vannak ezek a bajaim. A dokimnak mondtam is hogy nem a fogigátlótól lenne, mert az hajlamosít rá, de azt mondta h NEM! Szerintem meg akkor is attól van. nah most meg bedagatd a nemiszervem,meg krémes folyásom van és elmentem hozzá. Had ne mondjam 5000Ft-os cuccokat irt ki, és 3hétig tart ez a hülyeség. nekem már elegem van, hogy nem vesz komolyan a doki, mikor járok hozzá folyton.

Majd írd már meg hogy neked mi lett az eredményed!

2009. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

nálam pl akkor jönnek elő hasonló tünetek, amikor meglátogatom a szüleimet, ami elég ciki. Egyszerűen az van, hogy a saját lakásomban a lehető legtisztábbra takarítok mindent a fürdő, wc környékén, mert gyenge az immunrendszerem, ők meg csak tessék-lássék. Biztos vagyok benne, hogy ez okozza, hogy akkor pár napot eltöltök egy nem annyira higiénikus környezetben (pedig amíg velük laktam, semmi bajom nem volt tőle).

Ha a dokid nem hallgat meg, válts!

2009. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!