Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első alkalommal mivel csinálja...

Első alkalommal mivel csináljam az intim szőrtelenítést?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt szőrtelenítve, epilátorral szoktam a bikinivonalat, meg le szoktam vágni rövidre, de nem akarok szőrt.


A borotvától azért félek mert szúrna utána, a gyantától meg a fájdalom miatt.

Nem tudom mennyire bírom a fájdalmat, a lábamat nem is érzem gyantázásnál se, a kezem epilátorral fájt először, de azóta nem, meg rájöttem hogy nem szabad melegben mert akkor jobban fáj.


Mitől terjed ki a szőr combra?

Teljesen abban a hitben vagyok hogy a borotvától, de azért meg akarok róla győződni.



2013. aug. 13. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor fogod tudni, hogy túlságosan fáj-e neked, ha kipróbálod. Egyébként én borotvával csinálnám(om), de ez egyéni ízlés kérdése!


A szőr pedig attól terjed ki a combra, ha ilyen a genetikád. Sajna, nálam egészen durva a szőrzet nő létemre (combon, fenéken, lábon, mindenhol), kölyökkoromtól kezdve kénytelen vagyok karbantartani, pedig nincs hormonproblémám. Anyukámé is ilyen.

2013. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, nekem messze az epilátor fájt mindig is a legjobban, és az intim területen bizony nagyon érzékeny a bőr és vastag a szőr. Tehát ott extra nehéz bármit csinálni.
2013. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Megint az első vagyok. Ha félsz, talán érdemes lenne kozmetikusnál megcsináltatni az intim gyantát. Akkor legalább tuti nem járhatsz úgy, hogy nem bírod lehúzni és úgy maradsz.
2013. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először mindenképpen borotva-óvatosan. Epilátorral ne próbálkozz, könnyen szőrtüszőgyulladáshoz vezethet. Maximum gyanta, de azt otthon semmiképpen, főleg ne elsőre, mindenképpen kozmetikus csinálja. Pár alkalom után már nem olyan kellemetlen, akkor próbálkozhatsz otthon is gyantával, lehetőleg cukorgyantával, az lejön sima vízzel, így ha elrontod akkor sincs nagy gond, csak lemosod.
2013. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor nem gond ha elkezdem borotválni és csak akkor megyek majd kozmetikushoz, ha rászántam magam?
2013. aug. 13. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem gond. Sokan vannak ezzel így.
2013. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért azt nem árt tudnod, hogy egészségtelen a szőrtelenítés, orvosok szerint is!
2013. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az nem zavar hogy egészségtelen. Nem abba fogok belehalni, ha meg beteg leszek tőle, akkor elég peches vagyok. :D

De azért köszönöm a figyelmeztetést. :)

2013. aug. 14. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!