Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megfog e újra jönni a menstruá...

Megfog e újra jönni a menstruációm?

Figyelt kérdés
Szóval, 160 cm 45kg lány, fogyókurázok de rendszeresen (6x egy héten) sportolok is. A BMI szerint normális a testsúlyom, mégsem jött meg már 3-4 hónapja. Anorexiás hajlamaim lehetnek, de próbálom megtartani a 45 kg. Nem vagyok túl vékony, inkább csak a felsőtestem(lapos a hasam, a bordáim picit látszódnak), combom az határozottan van (persze, nem nagy, csak aránytalan, mivel a lábam egy icipicit rövidebb, mint a felsőtestem), más szerint is elfogadható,ahogy kinézek. Bár tényleg keveset eszem rendes ételt, mindenböl a zsirszegényt választom,sőt, zsirosat nem is nagyon eszem, (inkább gyümölcsöt eszem 1-2 kg alma, mindennap dinnye, szilva, körte(1-1 kg),ezeket minden nap) mégsem értem mi történhetett...a súlyom (45-47 kg között) tartom 2 éve.

2013. aug. 9. 21:02
 1/2 anonim válasza:

Hány éves vagy?

A 160 centihez mindenhogy kevés a 45 kiló, de függ az életkorodtól is.

Én úgy olvastam, hallottam, hogy amint helyre állsz testileg úgy vissza áll a menstruáció is. De hallottam már sok anorexiás lányról akik meddők maradtak -a menstruáció vissza jött, de gyereket nem tudtak nemzeni-. Szóval szerintem most kezdj el fokozatosan egészséges életmódváltással felhízni 50 kilóra, tartsd úgy 4 hónapig! Ha így sem áll vissza keress fel orvost!

Bár én már most ajánlanám az orvost.


Tini koromba nekem is voltak ilyen súly problémáim, önértékelési zavar stb. Az én menstruációm is hol volt, hol nem. Aztán vissza híztam és tökéletesen beállt. Most megint elkezdtem egy egészségesebb életmódot, naponta sportolok stb. És már 1,5 hete késik. Kezdek ismét aggódni, nekem is orvoshoz kéne mennem..

2013. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Első sorban nyugodj meg...

A félelem,aggódás is befolyásolhatja.

És próbálj meg mindent enni.

Ne falj. De picit mindenből kell enni.

Én 156 cm vok s 37 kg...

És bár késik mindég... De megjön.

Voltam már orvosnál is. És ő is mondta h minden rendben velem. (tény h hiznom kellene de nem tudok..)

Egyszer kimaradt 3 hónapig. De akkor apukám majd meghalt és...

Lelki gondolk okozták az egészet.

Szóval első sorban nyugodj meg.

2013. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!