Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek PCOs? (policisztás...

Lehetek PCOs? (policisztás ovárium szindróma)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a pco kialakulhat a rendszeresen menstruálóknak is bármikor vagy ez már a menstruáció elején jelentkezik?

Nekem 14 éves korom óta minden hónapban rendszeresen volt menstruációm viszont az utóbbi 3 hónapban nem jött meg. Most fogok menni dokihoz, de nem bírok várni holnapig, félek, hogy ez akár pco is lehet.

Szóval ez kialakulhat bárkinek bármikor vagy nem?


2013. júl. 18. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a betegséget, de ha még nem telt el két év az első menstruációd óta, akkor valószínűleg nincsen baj. Nem fogytál/híztál mostanában sokat? Vagy kezdtél el sportolni? Nem történt valami, ami nagyon megrázott? Mert ezek is simán okozhatják, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. :)

Ahogy olvasgattam, akik írták, hogy ez a betegségük, nekik sosem volt rendszeres a menzeszük, szóval szerintem megnyugodhatsz. :)

2013. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már 7 éve menstruálok, viszont 8 hónapja elkezdtem sportolni. Akkor lehet ez a probléma, de azért remélem holnap valami megnyugtatót fog mondani az orvos.
2013. júl. 18. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szurkolok! :)
2013. júl. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A PCOS egy nagyon összetett betegség, és nem alakul ki egyik napról a másikra. Sokféle tünete lehet amik fokozatosan jelennek meg, és ahogyan az előző válaszoló is írta, valóban hosszútávú rendszertelen mestruációt okoz. Én is a fogyást gondolom az oknak, az a legvalószínűbb. :)
2013. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!