Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos. Ovárium az nem ugyanaz...

Pcos. Ovárium az nem ugyanaz mint a pcos szindroma?

Figyelt kérdés
nőgyogyász talalt a petefészkemen cisztákat,nem köralakuak,mint a szindromanál,és nem olyan aprok,azt mondta,h ezt nem kell kezelni,ez sok nönél van ilyen a petefészken.max fogamzásgátlo,de az sem fontos.

2013. márc. 13. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

PCOS = PCO SYNDROMA = POLICISZTÁS OVÁRIUM SZINDRÓMA

mindegy melyik megnevezést használod, ugyanazt jelenti

2013. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
... paleo.. egyelőre jobbat nem találtak rá, mielőbb kezdj bele, ne várj meg komolyabb tüneteket :(
2013. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem is lehet jobbat találni rá, mert így teljes mértékben gyógyítható, tehát.. ez a módszer rá.
2013. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
El kell emnni terheléses inzulin vizsgáltara. Ha van inzulinrezisztebcia akkor PCOS vagyis szindroma. ha nincs IR akkor egyenlőre nem szindróma, de 99%-ban időve elsz IR is. én is igy voltam az első terhelésem még jó lett rá egy évre már sajnos nem. Endokrinológushoz menj mert ez az ö szakterülete nem a nőgyógyászé. Ha van IR akkor kapsz gyógszer és diétázni kell. első körben nem aleo étrend kell mert az sok esetben még ronthat is rajta. Azt monstanában tesztelgetik hogy reeagálnak rá az olyan PCOS-ok akiknek nem hat a 160-180g-os diéta. De ezzel ráérsz akkor foglalkozni ha kiderült hogy van-e IR-ed. Ha most még nincs is akkor si érdemes majd 1-2 évente nézetni mert mint az én esetemben is, romolhat sajnos. Első körben harcolj ki egy terheléses vizsgálatot. Hány éves vagy? Ez a sok nőnél van ilyen tipikus nőgyógyász duma ki nem rét hozzá. Rám 2 évig mondta a nőgyógyász hogy nem lehetek PCOS mert vékony vagyok és elkezdte volna stimulálni a petefészkeimet fölöslegesen, mivel ugysem estem volna teherbe.
2013. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Sikerült azóta teherbe esned? Használt a gyógyszer?

Én is vékony Ir-es vagyok, és sajnos nem akar jönni a baba. Már azon gondolkodom, h megkérem a dokit, h gyógyszerrel stimuláljon nálam peteérést.

2013. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem sikerült spontán, a kezelés meg egyenlőre halasztva van. Sajnos van akinek nem siekrül mellette spontán van akinek igen, nem tudják az okát ez mitől függ. Én ismerek egy lányt aki kezelés minden nélkül most terhes lett lombikkal (férjnél is van gond) ugy hogy jóval magasabb volt az inzulinja mint nekem. Pedig sokakat hiába stimulálnak addig amig nem megy le az inzulin. Igaz ennek a lánynak ninscenek policisztái csak IR de az orvosa szerint az nem vészes még. pedig arra már gyógyszert irnak fel máshol na de midnegy.
2013. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!