Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az a PCO szindróma, IR +...

Mi az a PCO szindróma, IR + pajzsmirigy-alulműködés?

Figyelt kérdés
Még sosem hallottam róla. Illetve, hogy nehezen esnek teherbe, de miért? Mi ez a betegség? És hogyan derül ki, ha valakinek ez van?
2013. márc. 1. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Google.
2013. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

PCOS: polycystas ovarium sy.:= a petefészek tele van cisztával.

A petesejtek elkezdenek érni, a tüsző növekszik, de nem tud megrepedni, azaz a petesejt nem szabadul ki, a tüszőben marad, nem kerül belel a petevezetékbe, így nincs,ami megtermékenyüljön.A ciklus rendszertelen, hosszú, van akinél 2-3 havonta van egy-egy menstruáció, de nem rendszeresen. Ez azt jelenti, hogy egy év alatt talán összejön 3-4 peteérése , de azt sem tudja mikor. Úgyhogy nehéz eltalálni, hogy megtermékenyülés legyen. Valamint kevés a progeszteron hormonjuk a szervezetben, ez pedig a terhesség megmaradásához kell. Gyakori a vetélés éppen ezért náluk.

Jellemző a fokozott szőrnövekedés az androgén hormonok megnövekedett szintje miatt. Elhízás, inzulinrezisztencia,

A ritkán jelentkező menzesz miatt fordulnak nőgyógyászhoz általában.

2013. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem pont ezek vannak... PCOS, IR, pajzsmirigy alulműküdés... nekem rendszertelen volt a menzeszem mindig és tavaly áprilisban (18 éves koromban) uh-n derült ki hogy pcos-em van, utána endokrinológusnál vérvételből a másik kettő
2013. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!