Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Feltenném szívesen, de hogyan?...

Feltenném szívesen, de hogyan? A gondolat már hetek óta foglalkoztat, de felfordul tőle a gyomrom.

Figyelt kérdés
Novemberben leszek 13 éves, június 27-én menstruáltam először, azóta még kétszer volt meg (augusztusban és októberben). Anyukám már a "kezdetektől" mondogatja nekem, hogy próbáljam meg a tampont, mert sokkal higiénikusabb, kényelmesebb, mint a csörgő-zörgő tampon, és bevallom, én is nagyon vágyom már a könnyebb piros hetekre. De van egy problémám: nem tudom feltenni a tampont! Pedig O.B. Minivel próbálkozok. De amikor lenyúlok, rámtör a hányinger, remegni kezd a kezem, irtózom attól, hogy bedugjak egy ilyen kis vattacsomót magamba. Úgy szeretném már feltenni... nincs valami tippetek, hogy könnyíthetném meg a dolgom? Ja, és még valami: az O.B. rajzocska frászt sem ér. (Nővérem szerint.) Köszönöm előre is a segítségeteket! :)
2009. okt. 19. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra hogy semmi bajod nem lesz tőle ha felteszed, és ha fáj akkor abbahagyhatod, kiveheted akármikor. Hát pedig a rajzon nagyjából az van mint igazából, bár nem kell a wc szélére feltenni a lábad ez hülyeség :) én pl sminán wc-n ülve cserélem, nem kell állnom meg spárgáznom hozzá :D Neked is menni fog, tényleg sokkal kényelmesebb mint a betét. Egy határozott mozdulattal told fel, úgy ahogy le van írva, a mini sztem egyáltalán nem fog fájni, lazítsd el magad, és menni fog.
2009. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kb ennyi idős koromban lettem nagylány és mivel pont táborozni mentem vízpartra ezért az első pillanattól tampont "kellett" használnom! És a mai napig azt használom (30 vagyok :)).

Igazából azt tudom tanácsolni, hogy gondolj arra, hogy ez egy természetes dolog, könnyebb lesz az életed és hozzá tartozik a nőiességedhez!

Meg tudod csinálni!!!

Esetleg a nővéred segíthetne...

2009. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Anyukádnak abban igaza van, hogy a tampon sokkal emberbarátibb megoldás, kevésbe "hangos", ha cserélni kell, kényelmesebb stb. De ha ez téged megnyugtat, én sem használtam 15 éves koromig, mert a betét pont megfelelő volt, ha nem érzed rá késznek magad, nem kell erőltetni.

Arra sajnos nincs tippem, hogy miért undorodsz attól, hogy felhelyezd a tampont, végülis az is te vagy ott belül, vérezve, akárhogy :)

Legegyszerűbb úgy felrakni, hogy az egyik lábadat magasabbra rakod és a tampont pedig szépen felnyomod, kb akkor van jó helyen, ha az első ujjpercednél egy kicsivel "mélyebben" vagy, de ezt te is fogod érezni. Konkrétan nekem se mutata meg anyukám, mondtam neki h akkor most eljött A nap, magamra zártam a fürdőt, hogy nyugalom legyen, nagy levegő és sutty, fent is volt :)

2009. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A következő alkalommal megpróbálom. :)
2009. okt. 19. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit még megpróbálhatsz: lefekszel valahol a hátadra, és kicsit ugy csinálsz, mintha pisilni akarnál, akkor a hüvelybemenet ellazul és könnyebben be tudod tenni. Ha már egyszer rájöttél, hogy megy, utánna nemlesz vele bajod.
2009. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!