Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért megy nehezem a tampon...

Miért megy nehezem a tampon felhelyezés? Még az o. b. mini is.

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, már nem szűz. Többször is próbálkoztam már tamponnal, eddig fel se tudtam tenni rendesen, de most már egész jól megy, már nem zavar, nyom. De feltenni nem egyszerű. Hiába tolom kicsit hátrafele, forgatom, elég vér is van, hogy csússzon, még a minivel is nehezen bírok.

Nektek könnyen megy? Én rontok el valamit mindig, vagy valami "testi adottság"?

Pedig ha az egyiket kiveszem, csere előtt mindig várok kicsit, hogy ne legyen annyira száraz, könnyebben menjen fel a következő.

Baj, ha néha tampon felhelyezés előtt kicsit felizgatom magam, hogy könnyebb legyen?


2013. júl. 11. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lazulsz el eléggé. Próbáld kifújni a levegőt, miközben felteszed, akkor ellazulnak lent az izmaid, és nem fogsz befeszíteni. Nálam legalábbis ez volt a gond annak idején.
2013. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, bár nem gondolom, hogy attól jobb lenne a helyzet, hisz a vértől is csúsznia kellene.

Én szűz voltam, normál tampont használok, és már első alkalommal felment normálisan. Fura, hogy az ob-val sem bírod, azt mondják avval a legegyszerűbb, mert olyan a felülete. Nem próbáltad más testhelyzetben? pl. fürdőkád felett valahogy úgy helyezkedsz, hátha könnyebben menne.

2013. júl. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 19 vagyok, nem szűz, 13 éves korom óta menstruálok, de állva a mai napig nem bírom normálisan felhelyezni. Lefekszem mindig a kádba, és úgy lazán felrakom. Próbáld ki, hogy fekszel, térdeidet felhúzod, és hátradöntöd a fejed, így teljesen ellazul a hasfalad, és a hüvelyed izmai is. (Ugyanezt alkalmazom menstruációs görcsökre, nagyon sokat segít! :)
2013. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem lazulsz el odalent eléggé, vagy rossz testhelyzetben próbálkozol. Én nem igazán tudom a WC felett gubbasztva felhelyezni, így amikor pl. suliban, vagy máshol kell cserélnem, eléggé meg szoktam vele szenvedni, és sokszor nem is sikerül rendesen, van, hogy még sokáig érzem, és kellemetlen. Amikor állok, valamiért eleve jobban feszítem azokat az izmaimat, és érzem felhelyezéskor, hogy hiába próbálom őket ellazítani, nem tudom annyira, amennyire kéne. Itthon általában leülök a földre, vagy lefekszem az ágyra, és úgy egy pillanat alatt kész is, észre sem veszem szinte, de ugye ezt máshol nem lehet kivitelezni.
2013. júl. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rágörcsölsz egy kicsit, s ezért nem sikerül. Lazíts, és próbáld ki más testhelyzetben is, hátha úgy jobban menne.

Eleinte nekem sem nagyon sikerült, mert én is rágörcsöltem, paráztam egy kicsit és így nagyon nehéz. Aztán próbáltam teljesen ellazulni, és megpróbáltam más testhelyzetben is, és könnyedén sikerült. Nekem úgy megy a legkönnyebben, ha az egyik lábamat felteszem a kád szélére.


Tényleg az lehet a gond, hogy rástresszelsz. Lehet, hogy nem tudatosan, de szerintem valamitől félsz egy kicsit. Ezt kellene legyőznöd és ellazulni, s akkor sikerülni fog.

2013. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
próbáld ki az aplikátoros tampont, rossmannban lehet kapni. Azzal tuti felmegy jó helyre.
2013. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Legközelebb megpróbálom más pózban, pl. lefekszek a földre, hátha úgy könnyebben megy. Szerintem is van valami oka, hogy csak a minivel boldogulok, és azzal is nehezen.


Most legutóbb is úgy használtam, hogy kb 4 órára tampon, utána 2-3 órára tisztasági, utána megint tampon, éjszakára betét. Ha a délutáni tampon már megtelt, de még a betétet nem akarom betenni (még nem fürödtem este), akkor addig megint tisztasági.

Ti nem bajlódtok vele ennyit, ugye?

2013. júl. 14. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert csak akkor használok tampont, ha futni megyek, előtte zuhanyzom, és a kádban fekve helyezem fel, sitty-sutty kész. Azért nem bajlódom vele, mert nem akarok, azt meg főleg nem, hogy még direkt fájdalmat okozzak magamnak, van abból elég úgy is. :D
2013. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kilöki a szervezeted a tampont..!!! De azért próbálkozz! Sok sikert! :)) ;))
2014. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!