Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális? Majdnem sokkot kaptam!

Normális? Majdnem sokkot kaptam!

Figyelt kérdés

1 éve szedtem el az utolsó fog.gátlót (rendszertelen menzeszre). Azóta készer jött meg, és most.


Múlt szerdán pecsételő vérzésem volt, aminek örültem. Azóta is csak pár csepp vérzésem van. Szinte nem is kell betétet cserélnem, csak egyszer. Szerda óta egy-két nap kimaradt, ma pedig megint pár csepp.


Most az ágyamban fekszem, megfordultam volna, éreztem valami nagyon nem jót (mintha valami kiesett volna belőlem). Egy hatalmas darab, sötét nyálkahártya (?). Pár percig ömlött a vér belőlem, és ennyi.


A nőgyógyászom annyit mondott, hogy várjunk még, nem akar gyógyszerekkel tömni, hátha beàll (12 évesen jött meg, azóta rendszertelen, fog.gátló óta ilyen rossz a helyzet).


Mit tegyek? Üljek a babérjaimon?

19l



2013. júl. 9. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el másik orvoshoz! Érdekes, hogy nem akar gyógyszerekkel tömni, de azért fogamzásgátlót szedetett veled, ami ugye nem használ, csak elfedi a betegségedet, ahelyett, hogy kivizsgálna, jófej... Nem ártana egy kivizsgálás.
2013. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hülyeség volt csak a menzesz miatt fogamzásgátlót íratnod. Szétcseszi a hormonrendszeredet, ráadásul trombózist is okozhat, persze erről nem világosít fel az orvos, mert az a fontos, hogy minél több gyógyszert írhasson fel. A nagynéném is 13 éves korától szedte, ugyan azért, mint te és később nagyon nehezen esett teherbe, a második gyerekére is 7 évet várt, pedig nem védekezett egyáltalán. Az arcbőre ugyanolyan problémás, mint egy tizenévesnek, stb.. Én azt ajánlom, többet ne szedj gyógyszert, helyette igyál meg mindennap egy bögre cickafarkteát, de lehet többet is, szinte minden nőgyógyászati problémára jó, biztos lehetsz benne, hogy egy idő után beáll tőle a menstruációd.
2013. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keress egy endokrinológust. Ha anatómiai oka lenne , akkor a nőgyógyász ezt észlelte volna. Inkább hormonzavarról lehet szó. Pajzsmirigy betegségnél is előfordul vérzés kimaradás.Az agyalapimirigyben termelődnek azok a serkentő hormonok, amelyek a belső elválasztású mirigyek működését serkentik. Itt termelődik két hormon, ami a petefészekre hat, lehet hogy itt van a zavar.


/ esetleg PCOS betegség? ciszták a petefészekben /


Szerintem most levált az a nyálkahártya , ami itt a hónapok alatt épülgetett felfelé.Ezért is vastag, valamint, ahogy hírtelen levált vérzékeny az alapja.

2013. júl. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

PCOS 'gyanús' vagyok igen. Vérvételeken, ultrahangon is voltam. Ùgy írt fel gyógyszert.


Egy másik orvos mondta, hogy még várjak.

2013. júl. 9. 23:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na pontosan ezért nem szabadna rendszertelen menzeszre tabit szedni. Mert még jobban elcseszi az amúgy sem tökéletes ciklust. Persze hiába írom itt egy rakás kérdésnél, csak leoltanak.

(Nyilván ez a rész nem neked szólt, csak úgy kikívánkozott belőlem).


Ez a probléma nem fog magától megoldódni. Felesleges tovább várni, endokrinológust kell felkeresni a bajjal, nem nőgyógyászt. És nem szabad hagyni, hogy megint csak fogamzásgátlót sózzanak rád.


A nagy darab nyálkahártya meg azért fél éves kimaradás után nem hiszem, hogy abnormális.

2013. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj szegény! :( Nem tudok hozzászólni a témához... De remélem hamar meggyógyulsz!!!
2013. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!