Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Ti betétet vagy...

Lányok! Ti betétet vagy tampont használtok szívesebben?

Figyelt kérdés
én mindkettőt utálom!
2009. okt. 17. 08:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
mindig tampon
2009. okt. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Én tampont használok. Nem zavar a sportolásban sem és sztem nagyon kényelmesebb megoldás is mint a betét.:)
2009. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Suliban tampon, onnan hazajövök márcsak betét, és estére is csak betétet.
2009. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Most már betét!

Azért viszketsz a betéttől,mert nem természetes anyagból van,tele van műanyaggal és fehérítésre klórt használnak!!!

2009. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nappalra tampon, éjszakára betét, 13 éves korom óta.


15/L

2009. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Lányok! Már egy ideje csak betétet használok,mert sikerült utána néznem a neten mi is a tampon használat ártalma.Engem elborzasztott!

Persze itt nem ijesztgetni szeretnék senkit,de aki teheti az csak ha nagyon muszáj,(éjszakára semmiképp!) NE használjon tampont!

2009. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Miket olvastál?
2009. okt. 19. 19:04
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudjuk, mit tartalmaznak:

Sem a tamponok, sem a betétek csomagolásán nem tüntetik fel, hogy milyen anyagokat tartalmaznak, és a nagyobb gyártók weboldalai is csak részinformációkkal szolgálnak. A mai tamponok általában pamutból, műselyemből, vagy a kettő keverékéből készülnek, és előállításukhoz klórt is használnak. Ezen felül találhatóak bennük illatanyagok és más adalékanyagok, de a gyártók ezekről sem adnak felvilágosítást. A fehérítés során dioxin is kerül beléjük, de a legtöbb gyártó azt állítja, hogy ez a mennyiség nem jelent egészségügyi kockázatot.

Ezek az összetevők okozhatnak egyszerűen csak irritációt, allergiás tüneteket, de a tampon extrém esetekben toxikus sokk szindrómát is előidézhet. Ennek a ritka, de veszélyes bakteriális fertőzésnek a veszélyére már a tamponok csomagolásán is felhívják a figyelmet. A tünetei láz, hányinger, hasmenés és a bőrön megjelenő piros foltok."

2009. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 petrusi válasza:
0%
Én a tampont használom, mert az élvezem
2009. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!