Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvely fertőzés?...

Visszatérő hüvely fertőzés? Egy cipőben járók, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok és több éve párkapcsolatban élek. Heti több alkalommal is együtt vagyunk. Azt olvastam hogy ez egy úgy nevezett "nászutas hólyaghurut" ami a sok együttlét miatt jön ki. Megelőzésről olvastam hogy előtte és utána tisztálkodás és pisilés...ezt mindig így csinálom. Tőzegáfonyát szedek napi 3szor. Mégis sokszor visszatér ez a probléma. Nőgyógyász és urológus sem talált semmi olyat ami miatt aggódnom kellene, de mégis a tünetek időről időre visszatérnek. Először égőérzés jelentkezik majd enyhe fájdalom pisilés közben, ezután a fájdalom fokozódik és alhasi fájdalom társul hozzá. Olvastam még intim zuhanyról, ezüst kolloidról és még pár termékről. Rendszerint antibiotikumot kell fel íratnom hogy elmúljon.De mégsem szedhetek egész életemben erős gyógyszereket... Olyan hozzászólásokat várok akik szintén ilyen problémával küszködnek!
2013. júl. 3. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, amit tisztázni kell, hogy te két különböző dologról beszélsz.

Van a húgyhólyaghurut, ami együtt jár fájdalmas vizeléssel, gyakori vizelési ingerrel, stb.

És van a hüvelyi fertőzés, aminél pedig égő, viszkető érzés van a szeméremtájékon, nagyobb mennyiségű, szagos váladék jön a hüvelyből.


A húgyúti dolgokat vizelet vizsgálattal, tenyésztéssel tudják vizsgálni, esetleg ultrahanggal.

A hüvelyi fertőzést pedig a hüvelyből vett kenetvizsgálattal, tenyésztéssel és szintén ultrahanggal tudják vizsgálni.

Ha sem a vizeletedben, sem a hüvelyedben nem találtak fertőzést, akkor nem fertőzés okozza a tüneteidet. Hanem valami más, amit ki kell vizsgálni.

Mondjuk az sem mindegy, hogy mikor mentél orvoshoz. Mikor megvoltak a tüneteid, vagy mikor nem voltak tünetek. Amikor tüneteid vannak, akkor kell, hogy elvégezzék a vizsgálatokat.


És ahogy írod, hogy antibiotikumot szoktál szedni. Az bakteriális fertőzésre van. Viszont a hüvelyben vannak jótékony baktériumok is, amik hozzájárulnak a hüvely természetes flórájához, viszont az AB kiöli ezeket a jótékony baktériumokat is, így nagyon könnyen lesz AB-os kezelés után valakinek hüvelygombája.

Amit pedig hüvelyflóra helyreállító készítménnyel tudsz elkerülni.

És mindig fontos a célzott kezelés, bármelyik fertőzésről is van szó. Tehát mindig legyen tenyésztés és az alapján kezeljenek. Illetve a párodat is a szerint kezeljék.

2013. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs viszkető érzés, se szagos váladék, és a páromnak sincs semmi baja. Ő ezekből semmit nem érzékel. A tünetek amiket felsoroltam állandóak, együtt jelentkeznek és mindig ugyanúgy. Általában az 6/12 óra múlva érzem hogy valami nem stimmel. Az égő érzést belül érzem,különösen alhas tájékon külső tünet nincs. Betegség alatt nem voltam tenyésztésen amúgy igen. Akkor nem találtak semmit...ami érthető..viszont mindig ab a vége hiába kértem mást.


Ezért kérdeztem, hogy tud-e valaki valamit pl az intim zuhanyról, ezüst kolloidról és társaikról.


Köszönöm a választ!

2013. júl. 3. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor kellene vizeletvizsgálatot csinálni, amikor tüneteid vannak.
2013. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!