Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció! Általában meddig...

Menstruáció! Általában meddig tart? A tampon tudom nem egészséges de fájdalmas? Hova kell behelyezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 13 éves vagyok. Tegnap este jött meg az első menstruációm, betétet használok, erős vérzés. Ez mennyi vérveszteséggel jár? Ha erősebb a vérzés, egyszerre több vér kifolyik akkor hamarabb vége a mensturációnak? Vagy hogy van ez? Esetleg reménykedhetek, hogy a következő hónapban kimarad, mert nyaralni megyünk.

2013. júl. 1. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nyaralásnál jön meg a menstruációd, akkor a tampon az egyetlen megoldás. De az is lehet, hogy ezután hónapokig nem lesz semmi.
2013. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Átlagosan 1 hétig szokott tartani, van akinek néhány nappal tovább, van akinek néhány nappal rövidebb ideig.

Lehetséges, hogy ki fog maradni, mivel nem mindenkinek áll be egyből.

Ha megjön a nyaralás alatt, tampont kell használnod. Ne félj tőle, nem fáj, csak olyat kell venni, ami neked való. Neked szerintem az is elég lesz még, amelyik a legkisebb.

A hüvelybe kell behelyezni. Az OB. mini tamponnal szoktak is adni egy tájékoztatót, hogy hogyan kell.

2013. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Soha nem volt felvilágosító, vagy biológia órátok???

Átlagosan kb. 1 dl vér távozik összesen ciklusonként (nem én mondom, szerintem nálam is több). Semmi bajod nem lesz tőle, az embernek 5-7 liter vére van.

A hossza attól függ, mennyi idő alatt tud kiürülni a méhnyálkahártya, ebben nem számít a vér mennyisége, ami távozik. Átlagosan 4-7 nap.

13 éves vagy, ilyenkor lehet szeszélyes a ciklusod, van rá esély, hogy kimarad, de arra ugyanúgy, hogy rendszeresen beáll.

A tampont a hüvelybe kell felhelyezni a csomagban található útmutató leírása szerint. De neten is rákereshetsz. Akkor egészségtelen a használata, ha nem cseréled rendes időközönként (max. 2-3 óra egy tamponra, de ez is benne van az útmutatóban). Ha vége a menzesznek, akkor pedig természetesen eltávolítod, nem hagyod bent. Ha már csak kevés a vérzés, amúgy is sokszor elég tisztasági betét is.

Ha szűz vagy, akkor nem nagyon ajánlatos a tampon, vagy a mini, vagy az a fajta lenne jó, ami enyhe napokra való, vékonyabb kidolgozású.

Tampont mindig csak minőségit vegyél, a drogériák saját márkái, az O.B., és ami a LIDL-ben kapható, az megbízható, én ezeket próbáltam. Noname-et ne vegyél, jártam már úgy, hogy a 8-ból 5-nek zsinórja sem volt :)

2013. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat majd ügyeskedem.
2013. júl. 1. 13:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Már elegem van belőle, sok vérből. Általában (erős vérzés) tiniknél meddig tart? Hány nap? :(
2013. júl. 2. 10:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Változó, hogy kinek hány nap.

Megértelek, amikor nekem először megjött, én is kiakadtam, már nagyon elegem volt, még sírtam is.

Ehhez hozzá kell szokni, de jobb lesz ez idővel, majd ha beáll! :)

2013. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia nekem 10 és fél évesen jött meg először ... engem még orvoshoz is hurcoltak h miért jött meg nekem ilyen korán . na nekem az volt hogy az első két évben egyszer megjött aztán két három hónapot kihagyott én ennek viszonylag örültem, aztán 14 évesen használtam először tampont egy kenus táborban mivel minden nap derékig érő vízben gyalogoltunk :// . Aztán idén év elején kezdődtek a gondok .. megjött 8-9 napig tartó erős vérzés aztán 10 nap szünet megint 8-9 nap erős vérzés ez ment két hónapig mire el tudtam menni az orvoshoz ( el volt törve a lábam )mire adott tablettákat amitől beáll (nem fogamzásgátlót ) azóta viszonylag normálisan jön meg . Ezeket azért írtam le h ne ijedj meg semmitől , szerintem is az O.B mini tampont használj mivel gondolom még szűz vagy én is még ezt használom :) Remélem válaszom hasznos volt !! Kitartás !! 15(L)
2013. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

volt hogy erős vérzéssel 12 napot húztam

volt hogy gyengével 12őt

általában 7-9napig tart nekem

2014. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!