Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász első alkalommal...

A nőgyógyász első alkalommal mit csinál a mellel?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat,hogy megtapogatja,megmarkolássza.Ez mennyi ideig tart?Az egyik barátnőm már volt azt mondta,hogy neki 1-2 percet tapogatta,sőt még nyomkodta is.De valóban szokta nyomkodni?

16/l


2013. máj. 31. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

igen, a punci érintéses vizsgálata (ujjal történő felnyúlás) után egy eszközt is tesz neked oda be, majd kenetet vesz, ha szükséges, vagy csak belenéz.

előfordul h kétujjas vizsgálatot is végez, egyik ujjával a punciba másikkal a végbél nyílásba nyúl, majd a másik kezét a hasfaladra rakja és tapintással próbálja a rend ellenességeket kiszűrni.

ezután felöltözhetsz alul, majd felül kell levetkőznöd, és tapintásos(nyomás, tapingatás) vizsgálatot csinál a mellen is.

2013. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És amikor fölnyúl az fáj?
2013. máj. 31. 19:27
 3/16 A kérdező kommentje:
És milyen eszközt?
2013. máj. 31. 19:27
 4/16 anonim ***** válasza:

ált nagyon óvatos az orvos, főleg ha szűz vagy!

jelezned kell előre!

az eszköz pedig egy vmiféle tágító, amit a puncidba beledug, és szétfeszíti vele, majd lámpafénnyel is belenéz, majd kenetet vesz, de ezeket a vizsgálat előtt elmondja majd a doki.

2013. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem minden orvos vizsgálja meg a melledet,sok csak akkor vizsgája meg ha te kéred,általában kör-körös mozdulatokkal tapogatja a mellet,néha megkérhet hogy emeld fel a karod ekkor a fejed fölé,mert ekkor más a mell állása,a mellbimbót is megnyomkodja,de nem kötelező vizsgálat.NÉz utána vagy kérdezz utána hogy az általad választott orvos a mellet is megvizsgája e.


A hüvelyed vizsgálata általában nem fáj,feszülő érzést érezhetsz ha a hüvelyedbe helyezi a kacsát(előttem lévő leírta,hogy előszőr az orvos kézzel vizsgál meg,megnézi a szeméremjakakat,kézzel szétnyija,a csiklód is megnézi,majd a hüvelyedbe rakja az egyik ujját az orvos,ekkor kitapogatja a méh fekvését,közben meg a hasadat nyomkodja,ezek után előveszi a kacsát,ez egy fém eszköz,kinézete olyan mint a kacsa csőre,ezt óvatosan felhelyezi a hüvelyedbe,de a kacsát használa előtt bevízezi hogy könnyebben csúszon fel, majd szétnyitja,na ez okozza a feszülő érzést, és kicsit kellemetlen amikor kenetet vesz,a kenetet egy fülcucához hasonló eszközzel veszi,a szétnyitot kacsába bedugja ezt a fülcucához hasonló hosszúkás pálcikát és selytmintát vesz),ha szűz vagy előre jelezd az orvosnak és azt is hogy most mentél el előszőr nőgyógyászhoz.

2013. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
első vizsgálatnál jobb ha hosszú polót vagy szoknyát veszel fel,mert akkor az takar,kényelmesebb.
2013. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

hú, látom fiatalok a válaszadók :)

szóval, bemész, elmondod mit szeretnél, van-e vmi problémád, aztán elmész, alul levetkőzöl, felcsücsülsz egy székbe, felrakod a lábaidat, és az orvos megvizsgál. Először valószínűleg betesz egy un. kacsát, ez egy fém műszer, ami kicsit "kinyitja" a hüvelybemenetet, így tud kenetet venni a doki a méhszájról. A belső szervek állapotát kézi vizsgálattal tudják egyszerűen kiszűrni, ez azt jelenti, hogy benyúl a doki, az egyik kezével, ujjával megtámasztja a méhedet, a másikkal pedig kitapintja a méretét, helyzetét. A mell tapintásos vizsgálatával csomókat, elváltozásokat próbál keresni a doki, nem markolássza a cicit, hanem finoman megnyomja, hogy érezze, hogy van-e csomó. Amúgy nem nagyon szokták csinálni, főleg nem korodbelieknél. Már túl vagyok egy szülésen, nekem soha senki nem nézte.

2013. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Ja és olyan nincs, hogy egyik ujját a hüvelybe, másikat meg a végbeledbe dugja. Ha szűz vagy, lehet, hogy végbélen keresztül vizsgál meg.
2013. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, de VAN!

Nekem csinálta!

2013. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
értőolvasás: azt írtam, hogy nem nagyon, nem azt h egyáltalán nem.
2013. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!