Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valahogy nemlehet a vérzés...

Valahogy nemlehet a vérzés mennyiségét csökkenteni?

Figyelt kérdés

nagyon megvan mindíg és a suliban van h duplaórám van(2 óra szünet nélkül)szóval ilyenkor nemtudok cserélni és mivel állandóan ülök a betét nemtudja felszívni rendesen szóval mindíg átázok:S

ja am mielőtt vki javasolná már próbáltam a tampont is(de csak a minit mivel még szűzvagyok)és azis max 1 óráig bírja:S

nincs vmi módszer amivel csökkenteni lehet a vérzést?

15/L


2009. okt. 4. 09:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

akkor sajnos mennem kell orvoshoz:S

de inkább elmegyek mint állandóan átázzak és égjek:S

am 09:49 én az éjszakai betétet használom mindíg! és azzal szoktam átázni:S

2009. okt. 4. 09:57
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha éjszakai betéttel másfél óra alatt átázol, akkor semmi citromlé, meg hideg víz, hanem ORVOS!
2009. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
72%

jézusom akárhogy nézzük ha másfél óra alatt átázol az nemnormális:S

menj orvoshoz!!!

ő tud segíteni azért ne ilyedj meg ez nem a világvége:)

2009. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Ki szórakozik a lepontozással? Nem a pontszám érdekel, hanem az, hogy miért tartja valaki hasznotalannak, hogy orvoshoz küldeném a kérdezőt... Szórakozó kisgyerekek...
2009. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

légyszi ne pontozzátok le az embereket mert azért írtam ki a kérdést h választ kapjak de így a fele válasz eltűnt:S

köszönöm szépen annak aki ezzel szórakozik majd ha neked lesz kérdésed énis "kiiktatom" a válaszokat:@

2009. okt. 4. 12:11
 16/20 anonim ***** válasza:
8%
Ülj bele jó forró vízbe, attól egy ideig több vérzésed lesz, de akkor kevesebb marad holnapra.. :)
2009. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
Forró víz és hideg... Könyörgöm, hagyjátok már ezeket a házi praktikákat! Ha megvan a vérzése és forró vízbe ül, nagy esélye van gyulladásra és fertőzésre. A hideg víznek lehet vérzéscsillapító hatása, de úgy felfázol tőle, hogy utána rohanni fogsz az orvoshoz, ha még a fájdalomtól tudsz rohanni.
2009. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a gondom, mikor megjön, első három nap egy katasztrófa, de szerencsére a tablettának hála már sikerült elérnem, hogy ebből kettő hétvégére essen otthon:D

C-vitamin nekem nem segített, csak a langyos víz... mondjuk mivel én imádom a forrót, nem mindig tudom megállni, hogy ne melegítsem fel teljesen a fürdőt és utólag foghatom a fejemXD Aztán védőnő a suliban mondta a Rutoscorpint, vény nélküli, deeee... hát nemtom... max abban segít, hogy rövidebb ideig fog tartani:/ XD szal nem ajánlom.

Én is orvost mondok, nem kell tőlük félni, azért vannak, hogy segítsenek:) Ha meg esetleg közben duplaórán megint ilyen problémád lesz, emeld fel a kis kacsód és kéreckedj ki mosdóra cserélni, mivel duplaóra, csak kiengednek. Ha nem, akkor majd erősen szorítsd össze minden izmod, mint mikor nagyon ki kell menni pisilniXD azzal időt nyersz, amíg kiérsz.

2009. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

Na most mint fiatal orvostanhallgató..

C vitaminból napi 2000 mg bevitelével leszel képes valamelyest csökkenteni/kitolni a vérzésedet, de csak akkor ha olyan készítményt szedsz amiben van P vitamin Az minek? Mert a C vitamin a P vitamin segítségével képes feloldódni. A narancs külső fehér rétege amit az emberek többsége leszed tartalmazza a P vitamint Ha azt akarjuk hogy a narancsban lévő C vitamin feloldódjon akkor együk meg a fehér részét is. Hogy miért segít a C vitamin? Véralvadást, illetve hegesedést képes okozni, ha rendesen fel tud oldódni.

Itt az utolsó válaszadó javasolta hogy fürödj. Ne! Nyitva van a méhszájad. Azon bármi ilyenkor bejut fertőzéssel járhat. Ha nem akarsz egy jó cisztát vagy gombás fertőzést összeszedni akkor hanyagold.

Pásztortáska és cickafark teát ha iszol az természetesen képes visszafogni a vérzésedet.

A szüzesség és a tampon nem függ össze. Nyugodtan használhatsz nagyobb tampont hisz mivel a vértől folyamatosan nedves vagy így könnyebben becsúszik és mivel a szűzhártya egy tágulni képes és közepén vékony lukkal rendelkező "anyag" így el fogja fogadni a nagyobb tampont is. :)

2013. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Estleg ilyenkor egy mini tampon+betet kombinacio
2017. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!