Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ennyire tampon ellenesek...

Miért ennyire tampon ellenesek itt páran?

Figyelt kérdés

És akik régóta használnak mik vélemények?

Még egy kérdés OB mininek van applikátoros változata?



2013. máj. 11. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg nem egészséges, a nőgyógyászok többsége is azt mondja.

A hüvely normál esetben savas, a vér pedig semleges-nagyon kissé lúgos. Emellett a hüvely tele van patogén baktériumokkal, amelyek csak azért nem okoznak gondot, mert a "jó" baktériumok kiszorítják. De ha a hüvely kémhatása lúgos irányba tolódik (mint pl. tampon használata estén a menstruációs váladéktól), akkor a "jó" bacik elpusztulnak, a patogének meg elszaporodnak.

Emellett a vérben van cukor, ami nagyon jó táplálék a baktériumoknak.

Ennek ellenére alkalmanként én is használok, de azért próbálok minél kevesebbszer használni.

Szerintem az OB-nek nincs applikátoros változata.

2013. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát ezt jól megfogalmaztad(zöld kéz jár)

Mondjuk én úgy gondolom hogy 3-4 napos használttal nincs baj, redes cserékkel stb. Mert sporthoz, vagy kiránduláshoz stb azért nem az igazi a betét.


Persze azért éjjel nappal túlzás, de 3-4 napközbeni használat szerintem nem vészes.

2013. máj. 11. 23:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Valóban úgy csináld. Nap közben,ha sokat mozogsz használj tampont,otthon és éjszakára viszont betétet. 36 éve menstruálok és így csinálom,már kb.30 éve. Eddig semmi gondom nem volt.
2013. máj. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam. :)


Amúgy pl a probiotikus tampon pont hogy helyre állítja a flórát, szóval az a fajta hasznos ebből a szempontból, vagy nem?

2013. máj. 12. 00:18
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

[link]


Ezt a cikket olvasd végig, és megérted miért nem jó a tampon.

2013. máj. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem szoktam kampányolni ellene, bár anyum is mondta anno, h max nagyon indokolt esetben használjam, mert nem egészséges. ez nálam kimerül abban, h ha pont akkor megyünk nyaralni, vizes helyre, akkor felteszem, de minden más esetben betét.


máskor nem is nagyon tenném, mert sajnos nagyon görcsölős vagyok, pláne az első napokban, és a tampon csak ront a helyzeten.

2013. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
OB-nek nincs applikátoros változata.Rossmann-ban lehet kapni applikátoros tampont,a márkájára nem emlékszem.
2013. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5ös: Jól van, ebből aszemszögből a betét mellet is fellehet sorolni pár hátrányt. pl órákig benneülni is fertőzést okozhat; mozgásnál nem tud nagyon felszíni semmit, mert ide oda folyik(pl hátra után előre) ami szintèn fertőzést okozhat, és a betét sem igazán "szellőzik".


Meg szeintem ember függő hogy ki melyiket bírja.


Am van applikátoros ob(normal, nagy),de mini nincs ezek szerint.

2013. máj. 12. 13:53
 9/13 A kérdező kommentje:
7es:Köszi, lehet szétnézek majd.
2013. máj. 12. 13:56
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A TSS-t eleinte tamponnal hozták összefüggésbe. Mára kiderült,h a betétet használók között ugyanannyi a fertőzések aránya.
2013. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!