Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi a minimum ideje a...

Mennyi a minimum ideje a méhnyakrák kialakulásának?

Figyelt kérdés
Tudom hiba, nem szidást kérek h több mint 3 éve nem voltam orvosnál,most megyek majd,és nagyon félek,hogy baj lehet esetleg.20 éves vagyok.Egyszer voltam orvosnál,akkor p2 hpv gyanú.Most félek,mert a méhszájamnál más tapintású abőr,mint a méhnyak többi részén.Kialakulhatott olyan előrehaladott állapotú rák 3,5 év alatt,hogy már tapinthatom is?Nagyon kétségbe vagyok esve:(

2013. ápr. 29. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
3,5 év alatt ki tud alakulni daganat, érdemes nőgyógyászhoz menni. Reméljük, nem az.
2013. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A méhnyakrák alapvetően nagyon lassan kialakuló daganat. De ha már alapból HPV gyanús voltál, nem értem mi a francért vártál 3 évet. Ilyen esetben FÉL évente kellene szűrésre menni.

Mindenesetre menj el minél hamarabb, ha van is vmi gáz, még biztosan kezelhető. Ha még három évet ülsz rajta, akkor már nem biztos.

2013. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kb 5 év alatt.

Ne izgulj nem lesz semmi baj, de azért ne hanyagold el magad.

2013. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4-5 év.
2013. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!