Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy a barátnőm...

Normális, hogy a barátnőm jobban fél a terhességtől mint a cisztától vagy más betegségtől?

Figyelt kérdés
Ha késik a menzesze akkor egyből tesztel, és retteg, hogy nehogy terhes legyen. Azt mondja, hogy maga a terhesség és az abortusz gondolata jobban elborzasztja mint egy ciszta, vagy bármi más ami szintén késleltetheti a menstruációt.

2013. ápr. 16. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Azok a nők, akik nem akarnak az adott pillanatban gyereket, már csak ilyenek.

A legtöbb ciszta pl. nem veszélyes, a legtöbb magától elmúlik.

A veszélyesebbekről meg gondolom nem tud semmit. Lehet, hogy ha azt mondaná neki az orvos, hogy "nem terhes, de PCOS-e/endometriosaisa van" örülne, mint majom a farkának. De ha kicsit is belelátna a dolgokba, és értene hozzá, akkor lehet rájönne, hogy nem a terhesség a rosszabb...


De miért parázik ennyire? Védekezi kell normálisan, és akkor jó eséllyel nem lesz terhes. Azért manapság már igen jól ki lehet védeni a nem kívánt terhességet...

2013. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Hát a terhesség elég veszélyes és a szülés is.

Normális. Sok nő fél a terhességtől nőgyógyásztól, persze a férfiak ezt mind kihagyják. Így könnyű értetlenkedni.

2013. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem pont ezért, amit írsz, hogy "jó eséllyel nem lesz terhes"

Úgy véli, hogy a terhesség ellen csak az önmegtartóztatás véd.

2013. ápr. 16. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Valahol igaza van, mert tényleg nincs 100%-os módszer. 1-2 hibaszázalék még a legmegbízhatóbb eszközök esetén is fennáll.
2013. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Egyébként meg tudom azért érteni. Mikor 17 éves voltam, a terhességnél rosszabb dolognak csak a rosszindulatú daganatot tartottam volna.

Most már, hogy ha "becsúszna" a gyerek, akkor is megtartanám (bár még nem tervezek egyelőre gyereket), így már nem tűnik akkora katasztrófának.

Egyébként az eü okok miatt elkövetett öngyilkosságok között az első ok az abortusz. Tehát azok körül, akik vmilyen eü indokból lesznek öngyilkosak, a nők közül az abortuszon átesettek vannak legtöbben. Azért ez sejtet vmit.

Gondolom férfi vagy, te nem igen érzed át azt, hogy mekkora súlya van egy terhességmegszakításnak (lelkileg). Gondolj bele, hogy ő maga mondja azt az orvosnak, hogy kaparja ki belőle a saját gyerekét. Szerinted utána milyen bűntudata lesz? A nők nagy része sosem tudja feldolgozni.

2013. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért az utolsó választ nagyon fontold meg, mert nagyon hasznos és tanulságos volt!
2013. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én sem vágyom gyerekre,maximum legyen 1. én is rosszul vagyok a terhesség gondolatától,mert arról eszembe jut hogy milyen teher jár ezzel. rosszullétek,orvos,nagy has,minden baj..a szülésről ne is beszéljünk! a sima szüléstől rosszul leszek,a császármetszés talán,de akkor meg a hasam vágják fel és lesz egy szép varrat a helyén..ami ezek után jön..nos: szoptatás(szerintem undorító),a pelenkázással semmi baj,hisz 10 mp és be tudtam pelenkázni a húgaim anno,de a baba-mama bohóckodások..na attól hányingerem van.

nem is beszélve arról,hogy anyagi háttér is kell egy gyerek felneveléséhez és mivel mint szülő,a legjobbat akarnám a gyereknek,de ha az anyagi keret nem engedi..igaz,lehet hogy lenne munkám,de a mai világban nem lehet tudni és ilyen bizonytalan dolgokra nem akarom építgetni a gyerekem jövőjét.


én így vagyok vele.gondolom a kérdező barátnője is.

2013. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

megértem a barátnődet,én is ettől félek a legjobban. maga a tény, hogy egy másik élőlény növekedik bennem, elég hátborzongató. tudom,hogy ez természetes (mármint hogy a nők szülnek)de nekem akkor is sok. na meg, hogy megváltozna a testem, talán elhíznék, és nem tudnék lefogyni, lógna a hasam, a mellem, a szülésnél ha császármetszésem lenne örökre ott maradna egy heg, ha meg természetesen szülnék lehet, hogy gátmetszést kéne végezni, mert nem férne ki, utána meg vizelettartási problémáim lennének...stb.


szóval nekem is ez a legnagyobb félelmem. el se tudjátok képzelni,hogy milyen ez.

2013. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!