Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mirena spirál felhelyezése...

Mirena spirál felhelyezése előtt méhszájtágításra kell mennem. Ezt hogyan csinálják? Meddig tart? Fáj?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kell méhszájtágítás? Nekem kb fél éve helyezték fel, de nem volt előtte ilyen procedúra
2013. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom,gondolom szűk a méhszájam,előtte Gold Lily volt,az is eléggé fájt amikor feltették,és a Mirena még vastagabb.
2013. ápr. 11. 19:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szültél már? Ha nem, akkor valóban szükséges a méhszájtágítás, ha viszont szültél, akkor nem értem...
2013. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,egyszer szültem.
2013. ápr. 11. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szültem, nekem sem kellett. (1.vagyok) Fájt a miréna felhelyezése, de inkább volt nagyon kellemetlen. Hál isten nem tart sokáig. Utána még 2napig görcsölt a hasam, azóta semmi. Fél év alatt 2szer jött meg a menzeszem, az is csak 3napig tartott és elég volt a tisztasági betét :)
2013. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még arra gondolok, ha esetleg régebben volt a szülés, akkor lehet szükség tágításra. Egyébként leggyakrabban laminariával végzik, ez valami tengeri növenyből készült rudacska. Nedvességet szív magába, megduzzad, így fokozatosan tágítja a méhszájat. A lamináriák felhelyezése kellemetlen úgy hallottam.
2013. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem nem tágították, pedig nem szültem még.

a lamináriához képest nagyon fájt. az tényleg csak egy szúrás, ez meg sok, nem is szívesen emlékszek rá vissza. viszont nagyon hamar megvan, 2 perc, a laminária meg asszem, fenn van vagy 4 órán át (abortusz előtt).


nekem silver van, nem mirena. hallottam én is, hogy a mirena jobban fáj, mert nagyobb.

2014. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem szültél se tágítanak,nekem nem tágítottak, és mielőtt bárki belekötne, orvosi indok miatt raktak fel így spirált.

Én úgy emlékszem nem volt 2 perc, maga a felrakás pár másodperc és nem fáj, inkább kellemetlen- érzed a nyomást belülről. Utána viszont napokig volt egy idegen-test érzetem a spirál miatt, 2 napig vérzett picit még.

A menstruáció pár hónapig még hosszabb és nagyon görcsölős volt (goldlilly spirál) és erős vérzéssel járt.

(spirál nélkül sosem fájt a menstruáció, és jóval gyengébb is volt)

2014. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!