Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van pár problémám. Mi lehet a...

Van pár problémám. Mi lehet a bajom? (Szex, vérzés, fájdalom)

Figyelt kérdés
Szóval. Több éve fogamzásgátlót szedek, mégis sokszor megjön a levél közepén kicsit. Tampont nem tudok használni, kellemetlennek érzem, sokszor mikor bent van és miután bent volt hirtelen belémnyilaló fájdalom jelentkezik nagyon erősen. A szex a párommal általában fáj, utána sokszor vérzek. Tegnapelőtt szeretkeztünk, egyáltalán nem fájt, azóta szó szerint ömlik belőlem a vér, pedig a tabletta közepén vagyok. Olyan 3 havonta pedig rendszeresen mintha hüvelygyulladásom lenne. Voltam pár hónapja nőgyógyásznál, azt mondta semmi bajom, de jövő héten mindenképp el szeretnék megint menni. Szerintetek mi lehet a baj? Aggódjak?
2013. febr. 23. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de ez egyáltalán nem normális!

Sok minden lehet, így látatlanba (és szaktudás híján) nehéz megtippelni, mi lehet a bajod. Lehet, hogy nem jó a tabletta, azért vérzel hónap közepén, lehet méhszájseb, fertőzések, meg ki tudja még mi. Mindenképpen menj dokihoz, lehetőleg normálishoz, aki rendesen kivizsgál. Szurkolok, hogy ne legyen komoly baj :)

2013. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Most sem tudsz tampont használni, amikor ömlik? Lehet hogy vaginizmus áll a háttérben, bár ez legyen a legkisebb baj, hogy nem tudsz tampont használni. Viszont ez a rendszertelen vérzés és a fájdalom nem normális, én biztos megnézetném másik dokival is, mert ez 100% hogy valami nem kóser. Jobbulást!
2013. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Be tudom rakni a tampont, csak van ez a nyilalló fájdalom ami miatt elviselhetetlen. Legszívesebben magán nőgyógyászhoz mennék, de az baromi drága...:S
2013. febr. 23. 23:55
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Már alapból az baromira nem normális, hogy levél közben vérzel. Miért nem cserélted még le a tabit?

Az sem jó, ha 3 havonta hüvelygyulladásod van. Ebben szintén ludas lehet a tabletta.

Méhszájsebed is lehet akár, az is vérezhet.

2013. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
62%
Valószínűleg nem jó a tabletta neked, esetleg még ciszta is állhat a háttérben. Én is hasonló problémákkal küzdök.
2013. febr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg fogok tablettát váltani, de több évig nem volt semmi baj vele, bevált. Ha már újat kezdek el szedni akkor korrekt ára legyen, mert a legtöbb iszonyat drága...
2013. febr. 24. 13:50
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Egyetemi klinikára menj nődokihoz, előtte érdeklődj szakmai szempontból! A vérzés a tabletta mellett előfordul, de ilyenkor váltai szoktak magasabb ösztrogéntartalmúra. A közösülés utáni vérzés viszont egyáltalán nem normális jelenség még kicsit sem, ezért haladéktalanul keresd fel a nőgyógyászt!Lehet polip, méhszájseb, gyulladás, ahogyan az első válaszoló írta.

Ennyi fertőzéssel én nagyon meggondolnám azt a tablettát, a fájdalmas szex hátterében is állhat, mert csökkenti a libidót, a nedvesedést. Emellett rengeteg rejtett szövődménye lehet a fogamzásgátlóknak. (pl trombózis, endokrin megbetegedések) Nálam "csak" a pajzsmirigyemet tette gallyra, én soha többet nem szedhetek.

2013. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nem tudnék mást írni, mint amit előttem leírtak, de még annyit hozzátennék, hogy mindenképpen másik dokihoz menj, ha van rá lehetőséged. (úgy értem ne ahhoz, amelyik az mondta semmi bajod) Jobbulást!
2013. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Holnap felhívom a kórházat és kérek egy időpontot. Nagyon köszönöm mindenkinek, remélem nem lesz semmi baj!
2013. febr. 24. 17:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, kaptál időpontot? Írd ám majd meg, hogy minden oké-e :)
2013. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!