Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az nagyon nagy baj, hogyha a...

Az nagyon nagy baj, hogyha a betegtájékoztatón fel nem tüntetett tüneteken kívül mást is észleltem a fogamzásgátló szedésekor?

Figyelt kérdés
Már abbahagytam a szedését, viszont elég nagy gondot okozott a lelki ingatagságom. A barátom örült ugyan, mert nagyon bújós voltam, de annál rosszabb volt, hogy nagyjából mindenen elkezdtem sírni. Kihívott a tanár a táblához, és mikor leültem, elsírtam magam...ez azért már egyetemen, 20 évesen nem olyan vicces. Meg minden valaha ért sérelmem abban az egy hónapban jutott eszembe, és minden estém egy órás bőgéssel telt. Csak egy hónapig szedtem, ez volt az első fogamzásgátlóm.
2012. dec. 19. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
B..zki.. Bocsi, elröhögtem magam a 20 évesen nem olyan vicces résznél, ne haragudj, de ez brutál. A hormonok okozhatnak olyat, hogy sokkal érzékenyebb leszel, másnál meg pl. a libidó csökken, mindenképpen válts gyógyszert és beszélj az orvosoddal.
2012. dec. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is voltak ilyen hangulatváltozások, meg ez a sírás is, borzasztó volt, én Symiciát szedtem akkor . Együtt érzek!
2012. dec. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, az. Nem csak azért, mert neked kellemetlen, hanem azért is, mert ha a hormonszinted nincs rendben, az más bajokat is okozhat a háttérben.

Ha már nem szeded és a hangulatod is rendeződött, akkor nem lesz baj, de máskor ilyenkor menj vissza a nőgyógyászhoz, és kérj másik gyógyszert.

Nem is értem, miért szedted ezek után, én pár nap elteltével letettem volna, majd visszamentem volna az orvoshoz és megbeszéltem volna vele a továbbiakat.

2012. dec. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez benne van a tájékoztatóban "hangulatingadozás" megnevezéssel. Sőt, a depresszió is benne van, mint mellékhatás.

Szerintem még egész jól megúsztad, vannak ennél lényegesen kellemetlenebb mellékhatásai és szövődményei is.

2012. dec. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindössze egy hónapig szedtem, kb. a második hét után jelentkezett ez.
2012. dec. 24. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!