Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Stodette fogamzásgátló tablett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Stodette fogamzásgátló tablettát szedek 3 napja. Betegtájékoztatón azt írja ha követem az utasírtásokat, a tabi már bevételének 1. napjától véd. Ez igaz?

Figyelt kérdés

A menstruáció első napján kell bevenni az elsőt, én úgy vettem be h megjött du 3 körül és másnap reggel 7kor kezdtem el a szedést, mert reggelente szeretném szedni, de ugye ez a menzesz első napjának számít?

A védéssel kapcsolatban a patikában biztonság kedvéért megkérdeztem, ott azt mondták, hogy várjak egy hónapot. Most akkor mivan?


2009. ápr. 25. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a betegtájékoztatójában az van, hogy az első szemtől véd, akkor nyugodtan hihetsz annak! De szerintem nem jól tetted, hogy csak másnap vetted be az első szemet és nem aznap, mikor megjött! Így ez már nem a mensi első napja volt! Ez esetben 1 hétig védekezz gumival is vagy addig ne szexelj!

Az 1 hónapot azért mondták, mert régen valóban csak 1 hónap után nyújtott védettséget. De ezek a mai, modern tabik már úgy vannak kifejlesztve, hogy már az első hónapban megakadályozzák a peteérést!

(Én 5 éve szedek fogamzásgátlót, nekem is az volt a betegtájékoztatón, hogy ha a mensi első napjától szedem, akkor az első szemtől védettséget ad, én nem is vártam vele, nem lettem terhes!)

2009. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Biztonság kedvéért több oldalon is kérdezősködtem, remélem nem kell olyan sokat várnom a biztonságos együttlétig :)
2009. ápr. 25. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy vesszük, hogy nem a mensid első napján kezdted, hanem a 2.-on, akkor is már 1 hét után védett vagy! Csak az ultraparázósok várnak 1 hónapot (feleslegesen)!
2009. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ilyen Stodette fogamzásgátlót írtak fel. Különben nem tudom, hogy ebben mi az igaz és mi nem. Az én orvosom azt mondta, hogy az 5. napon kezdjem el szedni és hogy egy hónapot feltétlen várjak. Mert csak akkor áll be a szervezetünkbe, hogy gumi nélkül is szeretkezzek! De én is tanácstalan voltam. :) De szerintem egy hónapot felesleges várni. Én sem vártam mégse vagyok terhes! (Mondjuk mindenkinél máshogy hat, véleményem szerint.)
2009. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ötödik napot a nagy dózisú fogamzásgátlóknál szokták javasolni.

Érdekes, hogy meg merte kockáztatni egy csökkentett hormontartalmú monofázisos készítménynél.


Amúgy első naptól védettséget kell biztosítson

2009. jún. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!