Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kókuszolaj jó candida ellen?

A kókuszolaj jó candida ellen?

Figyelt kérdés
Mennyi a napi ajánlott bevitel?
2012. dec. 1. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál?
2012. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
voltam már igen, de nem ez volt a kérdés...
2012. dec. 1. 10:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Oké, csak sokan ahelyett, hogy orvoshoz mennének, inkább otthon kísérleteznek mindenféle sz.rral.
2012. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem kísérletezek...csak mivel én nem nemi úton kaptam el, hanem a helytelen táplálkozás és had ne soroljam mitől még, alakult ki, ezért nekem diétáznom kell.

az orvos csak felír szarokat ami nem használ, ez meg megöli mindenhol belülről,,,csak ezt persze sehol nem említik...

de a napi bevitelt nem tudom

2012. dec. 1. 10:58
 5/9 anonim ***** válasza:
nem jo a kokuszolaj candida dieta semmi feherliszt es szwwnhidrat zoldseg gyumolcs dieta disznohus nelkul.
2012. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az utolsó akkor hülyeséget írt...gyümölcs eleve kizárt, sertéshúst lehet enni...a sovány részét..
2012. dec. 1. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon lekezelő vagy kérdező, pedig Téged is alaposan félrevezettek! A hüvelyi gombás fertőzésnek köze nincs ahhoz a kórképhez, amit a laikusok "candidiazisnak" hívnak. Candida gomba minden ember szervezetében van, csak bizonyos esetekben képes elszaporodni regionálisan. Ha általánosan szaporodna el a szervezetben, az nagyon komoly immunhiányra utalna, pl AIDS betegségre.

A hüvelyi candida fertőzést semmiféle kókuszolaj nem fogja elmulasztani. Persze, ha a hit által alakrsz gyógyulni, akkor nosza rajta! Ártani biztosan nem fog.

Normális esetben hosszantartó kezeléssel, szájon át is szedhető gyógyszerrel, hüvelyflóra visszaállításával van esély a kikúrálására. Amúgy sajnos hajlam kérdése is az egész, a női hormonok is belejátszanak a kialakulásában, fennmaradásában. Tampont és a tangát el kell felejteni egy darabig, ha van partner, akkor őt is kezelni kell, hiába tünetmentes. Ha nincs, akkor is érdemes a törülközőket, bugyikat vasalni, fertőtleníteni. A szénhidrátban szegény étkezés valóban segíteni szokott, de a drasztikus candida diéta sem vezet tartós eredményre, elárulom. Cukros, fehér lisztes sz..okat felejtsd el, napi ötször egyél 3 óránként elosztva, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és napi kb 150 g-nyi szénhidrátot, lassan felszívódó szénhidrátok formájában, hogy elkerüld a vércukor szint kilengéseket.

2012. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és gyümölcsöket nyugodtan lehet enni, persze az alacsonyabbb GI értékűeket. (szőlőt, banánt, asztalt gyümit ne)

Gyümölcsre szüksége van a szervezetnek, tele van vitaminnal, nyomelemmel. Ne vegyél be minden okostojás természetgyógyász maszlagot.

2012. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok esetben a megfelelő hüvelykúp segít, és nem tér vissza a gomba. Ha visszatér akkor célszerű az étrendet megváltoztatni.Úgy olvastam, hogy a kókuszolaj nem táplálja a candidát, így használható, bár én még nem használtam.

Én nem vagyok híva a drasztikus diétának, mert legyengül a szervezet. Amit még javasolnék: nyírfacukrot használj, teljes kiörlésű lisztből készült élesztőmentes kenyeret (szódabikarbónával készíthető), egyél kevés cukrot tartalmazó gyümölcsöt: almát, grépfrutot (ha lehúzod a hártyát szerintem egész jó ízű), barnarizst használj.

2012. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!