Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Biztos, hogy PCOS? Nem lehet...

Biztos, hogy PCOS? Nem lehet valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam orvosnál a következő "tünetek" miatt: egyre hosszabb ciklusok (a mostaninak az 57-napján tartok, még mindig semmi), egyre több pattanás, zsíros bőr, hajhullás, 2 év alatt 20 kg hízás, és nem birom leadni.

az orvos azonnal PCOS gyanújával elküldött laborba, 2 hát múlva lesz meg az eredmény, plusz jövő hétre berendelt hüvelyi ultrahangra.


Elég sokat olvasgattam erről a szindrómáról, és valahogy mióta hazajöttem a dokitól, annyira rossz kedvem van... :( Ha tényleg PCOS, nem tudom, hogy fogom túlélni... :((



2012. nov. 26. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én is így voltam :( az orvos uh-n kis cisztákat látott+mindig sokat késik a menzeszem

nem gondoltam, hogy PCOS és mégis..hazajöttem elkezdtem olvasgatni a neten róla és 2 órán át sírtam

utólag visszatekintve rájöttem, hogy nem kellett volna

lehet kezelni (sport, diéta, gyógyszer)

Kitartást!

2012. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, a laboreredményed még nem jött meg. De sajna jó esélyed van rá.

De ne zuhanj össze, ez még nem a világ vége, ettől még teljes értékű életet élhetsz, és ez a lényeg. Sőt gyógyítható is :)

2012. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nálam még az is probléma volt, és a mai napig is, hogy amikor menstruálok, a vérzéses napok száma majdnem mindig meghaladja a 10-12 napot, és ezzel eddig önmagában sosem tudtak mit kezdeni. De egyébként meglepett, hogy a doki nem küldött el másik orvoshoz, hanem rögtön rávágta, h ez és ez a baj van, kikezel, csak előbb legyenek meg az eredmények. Mégis az a legszörnyűbb, hogy nem mondta volna ezt, ha nem közlöm vele, hogy babát szeretnénk a párommal.
2012. nov. 26. 14:32
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es, igazad van, még van két hét a laboreredményig. Majd meglátjuk, de nagyon furkálja az oldalamat a kíváncsiság, hogy mi is van akkor valójában.
2012. nov. 26. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudod mit nem értek? Miért küldött a ciklusod 57.! napján laborba? A pco-t a ciklus 3. és 21. napi vérvételének eredményéből szokták megállapítani.

A tüneteid alapján nagy a valószínűsége.

Minél előbb kezded el a hármas kezelést, annál előbb lehet babátok!

2012. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hormonvizsgálatra küldött el, eddig nem is sejtettem hogy PCOS lehet. Jövő héten néz meg majd uh-n.
2012. nov. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!