Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek pattanások ellen?

Mit tegyek pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Mi a legjobb módszer pattanások ellen? 13L
2012. nov. 24. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nyomkodod őket, hanem elmész kozmetikushoz, aki szakszerűen kezeli a bőröd. Ha megkéred, ő ajánl neked arclemosót, tonikot, amit megveszel és rendszeres használattal csökkenthetők a pattanások. Ez az életkoroddal együtt jár.
2012. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Csenii* válasza:

Lehet kapni kozmetikákban olyan szappanokat, melyek leszárítják a pattanásokat.

A tonikkal is próbálkozhatsz, és vannak mindenféle pakolások, de vigyázz, nézd meg, miből áll, és ha nagyon gyanús, ne vedd meg! Ha lehet, mindig a természetesebb kenceficét vedd meg.

És ha hidratálni szeretnéd az arcod, akkor CSAK vízbázisú krémet vegyél. A másikba mindenféle olaj van ami egyrészt amúgy sem túl jó, másrészt elősegíti a bőrfaggyútermelését. :)

2012. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindkettőtöknek a válaszát!Sokat segítettetek! :)
2012. nov. 24. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:

nekema homlokom volt sokáig pattanásos/ zsíros

Kb 2hete vettem a rossman-ban (150ft-ért) egy pakolást nemtudom pontosan a nevét, de olyan volt hogy rákentem az arcomra és kellemesen melegített 20perc után lemostam

Tisztább volt az arcom, másnap jelentősen kevesebb patanás volt rajtam

15/L

2012. nov. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak! Kozmetikustól kérj tanácsot! :)
2012. nov. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! :)
2012. nov. 25. 10:34
 7/9 anonim válasza:
Sajnos nekem is eléggé pattanásos a bőröm, már sok mindent kipróbáltam. Egy ideig hatott, hogy esténként szárított kamillát forró vízbe áztattam (gyakorlatilag ízesítetlen kamillatea)és ezzel itattam át az arcom. Nekem a bolti arclemosók és társaik nem váltak be, voltam kozmetikusnál is, de nekem szerintem a kezelés után lett rosszabb a bőröm, azóta egy-két apró heg van rajta :/(ne azért írom h elrettentselek, attól te nyugodtan próbáld ki, lehet csak én jártam így). Próbáltam az afrikai fekete szappant, nekem az egészen bevált, bár kicsit szárította a bőröm. Hallottam arról is, hogy le kell forrázni a diófa levelét, és azzal kell átitatni az arcot. Ezt még nem alkalmaztam, de lehet h jó. Megpróbálhatsz gőzölni is, aztán óvatosan nyomkodd ki a mitesszereidet/ pattanásaidat, és utána kend át az arcod pl. mézzel, hagyd rajta néhány percig, nekem ettől simább lett a bőröm. Remélem tudtam valamiben segíteni, lehet h nem fog mindegyik beválni, bőrtípusodtól is függ, de azért egy próbát lehet megér :)
2012. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
azt még elfelejtettem, hogy ha van otthon bioptron lámpád, akkor nyugodtan használd, nagyon jót tesz majd az arcodnak. (Ha nincs nem érdemes csak ezért venni, mert elég drága) Vagy menj el bőrgyógyászhoz, biztos ajánl majd valami krémet, az mégis csak hatásosabb lehet, mint egy bolti vacak, barátnőmnek is ez segített :)
2012. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szakszerű segítség a bőrorvos ilyen esetben, és nem a kozmetikus. Csakegy meglátás...
2012. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!