Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sokan miért nem értik meg,...

Sokan miért nem értik meg, hogy látatlanban nem lehet diagnosztizálni?

Figyelt kérdés

Itt van Dr. Hamvas Ferenctől egy válasz.

"Kérem vegye végre tudomásul, hogy látatlanban sajnos nem tudok Önnek semmiféle diagnózist felállítani, hiába bombáz naponta több kérdéssel is. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc" Ő is írja, hogy látatlanban nem lehet diagnosztizálni. És akkor aki azt írja a Kérdezőknek, hogy menjenek orvoshoz, azokat sorban lepontozzák.



2012. okt. 26. 11:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Mert kényelmesebb a gép előtt terpeszkedni, mint elsétálni az orvoshoz. Inkább cikkeket olvasnak és diagnosztizálnak maguknak egy betegséget (pl. 3 napja fáj a fejem - agydaganatom van és hasonlók). Sosem értettem az ilyet...
2012. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Erről barátnőm jut eszembe, aki nem megy el nőgyógyászhoz miután abbahagyta a gyógyszert és 4 hónapja nem jött meg neki. Mert olvasta a neten, hogy valakinek mucsaröcsögén 1 évig nem jött meg...
2012. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
de vannak olyan helyzetek,amikor az orvos leszarja az embert és nem küld sehova ilyenkor hajlamosak vagyunk kutatni,mi lehet a baj,mert meghalni még nem akarunk.
2012. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

én sem értem ezeket a kérdezőket,legjobban ezeket a kérdéseket rühellem:fáj a mellem,babó van a dologban?

2 hete késik?rákos vagyok,cisztám van,netán terhes vagyok?akkor mire van az orvos?

2012. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

... és legalább ilyen meredek, hogy vannak, akik veszik a bátorságot, és úgy diagnosztizálnak, hogy: nemcsak látatlanban, de minden orvosi szakképzettség nélkül! De ezt úgy tudják előadni, mintha az lenne a szentírás, és semmi más!

És itt az igazi baj, mert akkor a kérdező a köv. lépésben felmegy a netre, rákeres, az annek megfelelő gyógyszerre, megveszi és beszedi.

Még ezek után örülhet, ha túléli!

2012. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :) Nagyon kedvesek vagytok! :) Az a legbosszantóbb, hogy aki azt írja, hogy menjen orvoshoz a kérdező, egyből lehülyézik, és azt mondják, hogy ijesztgetni akar. De ki tudna teljes biztonsággal segíteni, ha nem az orvos?
2012. okt. 26. 11:45
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Én csak egyet nem értek, miért is irogattok akkor itt lázasan?

Hiszen ha nem írnátok, akkor kevesebb, sőt talán egyáltalán nem kapna választ az idemerészkedő kérdező és lehet, hogy elmenne orvoshoz.

2012. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező!

te nagyon hülyének nézed az itt kérdezőket, messze nem várják tőled, hogy diagnosztálj bármit is.

Közzéteszik panaszukat és olyanok válaszát várják, akiknek már volt hasonló panaszuk.

Nyilván elmennek orvoshoz is majd, a te bölcs tanácsod nélkül is.

A te állandó tanácsodra senki a világon nem kiváncsi, hiszen semmi újat nem tudtál mondani.

Akkor felesleges bármit is írnod.

Körülbelül annyit ér, mintha azt atnácsolnád, hogy:

vegyél levegőt, mert egyébbként megfulladsz!

2012. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok kérdés van, amibe bele is írják, hogy orvoshoz NEM akarnak menni. Gondolom ezekre gondolt...
2012. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már jártam úgy, hogy a házi orvosom csak vonogatta a vállát, és közölte hogy menjek haza és jobbulást!


Én jártam utána, hogy mi lehet a gond, nézelődtem a neten a tüneteim alapján, és ennek segítségével tudtam rájönni, hogy milyen szakorvoshoz kell elmennem.


Természetesen a diagnózist már ő állította fel, de mégis volt egy közbülső lépés. Erre jó lehet a GYK, mert bizony segíthet elindulni valamerre mások tapasztalata hasonló tünetekkel.

Szerintem aki gondolkodó ember, az nem vesz mindent készpénznek, amit a válaszokban olvas, hanem átgondolja mi hasznosítható, aki meg nem, hát... Maga dolga annak is.


Viszont komolyabb gyógyszert senki nem tud csak úgy megvenni, azok vénykötelesek, tehát szakorvos csak kell, aki felírja.

2012. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!