Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudták diagnosztizál...

Miért nem tudták diagnosztizálni az orvos a pánik betegséget? --->

Figyelt kérdés

December elején egy este rám jött egy roham ,nagyon megilyedtem amikor véget ért utána vagy másfél óráig remegtem.Másnap az volt az első hogy megyek az orvoshoz, elmentem elmondtam a panaszom, ö azonnal beutalt a korházba, és bementem ott meg bent fogtak 3 napig.Volt vérvétel szem vizsgálat, ultrahang, vizelet vétel stb.

De ők arra jutottak hogy vérnyomás problémám volt, és írtak gyógyszert .Szednem kellett egy hónapig, amikor eltelt az egyhónap ujból jelntkeztek ezek a pánik rohamok.De szerintem azért nem jelentkezett a roham amikor szedtem a gyógyszert mert arra gondoltam hogy mostmár nem lesz semmi baj ...

Onnan tudom hogy pánik betegségem van hogy utána olvastam a neten : [link] ugyan ezek a tüneteim voltak/vannak , kivéve egy párat. Föleg amikor erröl beszélek akárkivel ,vagy ha magamba erre gondolok akkor is kezd elöjönni a roham, de most valamennyire tudom kontrollálni.

Most is ahogy irom ezt érzem hogy rám akar törni a roham.De nyugtatom magam és igy nem jön.

És ez már nem állapot hogy ez van, nem tudok egész éltemben igy lenni / élni.

Mit tegyek? Menjek el megint a dokihoz és mondjam el neki mindezt , hogy szerintem pánikbetegségem van?


2011. febr. 13. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Az orvosok általában nem veszik jónéven, ha a beteg úgy állít oda, hogy "doktor úr, nekem x diagnózisom van". Menj el az orvosodhoz, mondd el a tüneteidet, az ismétlődés gyakoriságát satöbbi. Aztán ha megint szervi bajra kezdene gyanakodni, akkor dobd fel neki a kérdést, hogy nem lehetnek-e ezek a pánikbetegség jelei.

Én is először kardiológián voltam, onnan mentem pszichiáterhez.

2011. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, menj el a dokihoz, és mindezeket mondd el neki is.

Egyébként teljesen általános és normális, hogy nem pánikbetegséget diagnosztizálnak rögtön. Mivel a pánikrohamok mindenféle más, sokszor súlyos betegségek tüneteire hasonlítanak, először mindig kivizsgálják, hogy nincs-e valamilyen szervi bajod, és csak ha minden leleted negatív, akkor kötsz ki a pszichiáternél. Lehet, hogy így picit lassabb, de még mindig biztonságosabb, mintha mondjuk egy tényleges szívrohamot kezelnének szimpla pánikként, ami a következő alkalommal aztán kezelés hiányában sikeresen el is visz.

2011. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha nem mennék orvoshoz , akkor milyen következménye lehetne ennek a betegségnek?
2011. febr. 13. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Feltétlen fordulj pszichiáterhez, mert nagyon hasonlóak a tüneteid a pánikbetegséghez. A félelemtől persze hogy felmehet a vérnyomásod, amit nagyon könnyű diagnosztizálni, és sokszor el is intézik ennyivel. A gyógyszertől megnyugodott az agyad, mert elhitted hogy rendben leszel tőle. Most hogy nem szeded újból előjön az érzés hogy rosszul leszel. Ha semmi szervi eltérést nem találtak, fogadd meg a tanácsomat, mert később nehezebb lesz kezelni és csak rosszabb lesz.
2011. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, nem találtam semmi szervi elváltozást , minden vizsgálati eredmény jó volt.

Megfogadom a tanácsot, elmegyek az orvosomhoz és elmondom neki mindezt, és majd valamit csak csinál, vagy beutal a kórházba.

2011. febr. 13. 22:46
 6/6 A kérdező kommentje:
*k
2011. febr. 13. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!