Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszamenjek a nőgyógyászhoz?...

Visszamenjek a nőgyógyászhoz? Szégyellem magam, mert nem követtem az utasítását.

Figyelt kérdés

Egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót, azóta kb. négyszer volt vérzésem. Utoljára áprilisban volt egy kicsi (előtte novemberben), utána egy héttel voltam nőgyógyszánál, akkor 7-8 mm-es volt a méhnyálkahártyám. Azt mondta a doki, hogy ha ebből 30-40 nap múlva nem lesz vérzés, akkor menjek vissza. Az a helyzet, hogy túlsúlyos vagyok, a doki szerint ha lefogynék, megától rendeződne a ciklusom. Amikor áprilisban megjött, épp fogyóztam, és már 5 kilót fogytam. Sajnos a fogyi abbamaradt, vérzés meg persze sehol. A doki azt mondta, hogy folytassam a diétát. A diéta abbamaradt, nem fogytam és szégyellek visszamenni, mert nem tartottam be az utasítását. Mit tegyek? :((((


24/L


2009. júl. 27. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

talán folytasd a diétát és menj vissza azonnal az orvoshoz.

Sok problémád lehet ha a túlsúlyod miatt felborult a hormon háztartásod.

nem vagy már kis süldő kölyök, akinek nem kéne felelősség teljesen viselkedni. Menj vissza az orvoshoz.

2009. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is túlsúlyos vagyok. Nekem is javasolták a dokik, amit magamtól is tudok, hogy fogynom kellene, de a mostani nem intézett el ennyivel. Nem csinált hormonvizsgálatot vagy valamit? Nem javasolt esetleg gyógyszeres kezelést? Én 2 orvost hagytam ott miután nem csináltak semmit, csak közölték fogyjak le és minden rendben lesz. Sajnos nem mindenkinek megy ez annyira egyszerűen és nem is biztos, hogy a diéta meghozza a várt eredményt, ha esetleg valami egyéb probléma lenne a háttérben.

2009. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ó, dehogynem, túl vagyok már az endokrin kivizsgáláson is! Minden hormonom rendben van. olyan értelemben persze, hogy minden határéréken belül van (tesztoszteron, prolaktin, inzulin, pajzsmirigy hormon stb.), viszont peteérés nyista. A belgyógyász is fogyit javasolt.
2009. júl. 27. 19:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha múlasztottál is, szedd össze magad és menj vissza az orvoshoz. Mással is előfordult már olyasmi, hogy nem egészen fogadott szót. Megalázni se hagyd magad. Az orvos érted van, belőled él, ezt tartsd szem előtt. Elég az, ha neked kellemetlen!
2009. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

jah, elhízás, plusz peteérésed sincs lehetsz PCO-s is. Ugyanezek a tünetei.é ha majd gyereket szeretnél a peteérés hiánya miatt nehéz lesz.

Az elhízás, amúgy sem egészséges, én 130 kilóról fogytam le anno, most vagyok 70, néha 75. :) hidd el sikerülhet.

27/N

2009. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, 103 kilóról ,nem 130-ról-
2009. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi! :) A PCOS-t az endokrinon végülis az orvos kizárta azzal, hogy rendben van az inzulin, a tesztoszteron és a pajzsmirigy. Utolsó: gratulálok a fogyihoz, ügyes vagy! Én most 110 vagyok... Brr... Tavaly tavasszal még 90 voltam, 105-ről fogytam le 4-5 hónap alatt, fogyi abbamaradt, kilók vissza sógorostól... Munkanélküli is lettem közben, itthon ülök szinte egész nap, ez se tesz jót a súlyomnak, se az önkontrollnak... Na mindegy, ez már egy másik probléma... :)
2009. júl. 27. 19:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Menj vissza nyugodtan, nem fog lehurrogni, ha a fogyókúra nem megy, akkor javaslom az akupunktúrát, borsos

ára van (heti 4000 ft), én is túlsúlyos voltam, de 25 kg-ot fogytam tőle, és nem is volt nehéz. Majdnem minden szuperinfóban van ilyen akupunktúrás hirdetés, mindenkinek ajánlom!

2009. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem pcos-m van, de az inzulinom, tesztoszteron és pajzsmirigy eredményeimmel nincs baj. Uh-on nem ellenőrizte az orvosod a petefészkeidet ciszta ügyben? (egyébként én vagyok az "én is túlsúlyos vagyok") LH/FSH arányt nem néztek? Ha az érték nagyobb, mint 2, az is a pcos-ra utal.

2009. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne költs akupunkturára, mert drága és vissza is jönnek a kilók. Megsajnáltalak, ezért elküldöm neked az én jól funkcionáló fogyókúrás receptemet /saját kidolgozás/. Nem kell futni, tornázni, izzadni. Egy dolgod lesz csak: betartani és fogyni. Nem lesz nehéz, hidd el! Többletköltséget sem fog okozni a táplálkozásod!
2009. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!