Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám tudta nélkül használha...

Anyukám tudta nélkül használhatok tampont?

Figyelt kérdés

Nincs olyan bizalmas kapcsolat közöttünk, azt sem osztottam meg vele, amikor először megjött, meg ő sosem beszél(t) "ilyenekről" velem, a tini magazinokból, barátnőimtől tudtam meg azt is, hogy mi az a menstruáció. Mai napig magamnak veszem a betétet, már majdnem 2 éve menstruálok. Egyszer egy ob-s termékmintában volt mini tampon. Kipróbáltam, és sokkal jobb volt, mint a betét. Úgy merjek használni tampont, ha anyukámnak nem szólok? Lehet tőle valami bajom? Bár a kukában lehet észrevenné, de más korombeliek is használnak, nem? Pénzem lenne rá, meg nem is sokkal drágább, mint egy csomag betét. Még szűz vagyok.

16/L


2012. aug. 31. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi bajod, nyugodtan vegyél, amúgy meg a szemétbe gondolom WC papírba betekerve teszed, mint a betétet, tehát nem hiszem, hogy meglátná úgy bárki. Ha a menstruációdról sem beszéltetek és a betétet is magad veszed, akkor ezt is oldd nyugodtan magad.
2012. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lehet tőle, használd nyugodtan! Csak figyelj oda, hogy a felrakása előtt mindig moss kezet! Illetve, hogy ne maradjon bent túl sokáig!


Létezik egy betegség, az ún. toxikus sokk szindróma, nagyon ritka, de főleg tampont használó nőknél fordul elő. Olvasd el a tájékoztatót, mindegyikben benne vannak a tünetek, mikor kell orvoshoz fordulni.


Ha gondolod, oszd meg nyugodtan anyukáddal, de ha ennyire nem foglalkozik vele, vagy ennyire kényes neki a téma, akkor szerintem abból se fog gondot csinálni, ha ezt észreveszi.


De ha ez aggaszt, akkor közöld vele, hogy szeretnél vele beszélgetni, mondd meg, hogy kipróbáltad, és tetszik, és érdekelne a véleménye, mert szeretnél rá átállni. Max zavarba hozod, nagyobb baj nem lehet belőle ;).

2012. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha gond nélkül fel tudtad/tudod tenni, akkor használhatod, a szüzességedet nem "befolyásolja" :) De átlagos menstruációs vérmennyiségnél nekem szimpatikusabb megoldás a betét.

Amúgy meg mindenképpen beszélj anyukáddal, főleg, ha a barátnőid is a tini magazinokból homályosulnak fel... Attól, hogy magától nem hozza fel a témát, valszeg nem fog lerázni, ha beszélni akarsz vele ilyesmikről. Bár érdekes, hogy 16 éves lánya van, és nem izgul bizonyos dolgok miatt...

2012. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én majdnem 14 évesen kezdtem el használni.már nagyon zavart hogy csak úgy ott van a vér a betéten olyan kellemetlen érzés volt. hát az kár hogy anyukáddal nem beszéltél ilyeneket.de szerintem nem szólna érte.te dolgod hogy mit használsz. 15/L
2012. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha anyukádat ennyire nem érdekli mi van veled, akkor a tampon sem fogja érdekelni.
2012. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!