Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Roaccutan és Diane 35, lesz...

Roaccutan és Diane 35, lesz valami bajom tőlük?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a bőrgyógyász egyszerre írta fel nekem a Roaccutant, és a Diane 35-öt. Az előbbit az arcomra (nagyon durva akném van), az utóbbit a menstruáció beállítására, görcsök enyhítésére.

Mindkettőről olvastam már jót, és rosszat is, eléggé félek ezektől a gyógyszerektől.

Vélemények , tapasztalatok?

És igen, tudom, hogy ez az 1000. ilyen kérdés:)

Köszi szépen(:



2012. aug. 28. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

De élsz nemi életet vagy nem?

Mert ilyen korban, rendszertelen menzesszel nem kellene tabletta. A pattanásokat meg a Roauttan is elmulasztja.

2012. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem,nem élek nemi életet, az előbb írtam, hogy még szűz vagyok:)
2012. aug. 28. 13:02
 13/17 anonim ***** válasza:

Roaccutan mellé akkor is kötelező a fogamzásgátló, ha szűz az illető, főleg ha az írja: "sosem lehet tudni" :),

ugyanis nem csak a Roaccutan szedése alatt, hanem a kezelés befejezése után 2 évig nem szabad teherbe esni.


Az már más kérdés, hogy a Diane35 egy elég korszerűtlen és nagyon erős gyógyszer (a Roaccutan azért erősebb), ami szintén bőrproblémákra szoktak elsősorban felírni.

Sok esetben önmagában is elég lehet.


---

Ha a helyedben lennék, akkor a Roaccutanról mondanék le.


Tényleg nagyon csúnya az arcod?


Durva hegek vannak rajta? Mélyen beszűrődött heges csomók, gyulladt pattanások? Az egész arcon? Háton?

-

ha mindre igennel felelsz, én csak akkor mondanám, hogy talán, esetleg a Roaccutant is megpróbálhatnád, de csak akkor, ha semmi más nem segített.


Viszont, ha a Roaccutan mellett döntesz, akkor Diane35 helyett esetleg kérhetnél egy normál fogamzásgátlót, nem antiandrogént.

2012. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Az arcomon, hátamon, vállaimon és mellkasomon is vannak pattanásaim. Nem ilyen picik, hanem ilyen nagy kinyomhatatlan, piros, duzzadt és fájó gyulladásos izék:S Kb. 11 éves korom óta van ez így, már mindennel próbálkoztunk a Roaccutant kivéve. Már nagyon elegem van ezekből a pattanásokból, már ott tartok, hogy belenézek a tükörbe és sírhatnékom lesz:(
2012. aug. 28. 13:39
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" az arcomat erintettek az ilyen jellegu pattanasok. Dianet kaptam ra, ill fogamzasgatlas celjabol is szedtem. 3 evig szedtem, a pattanasok teljesen elmultak (a nyoma nem), utana sem jottek elo. De! Miutan abbahagytam 5 honapig nem volt meg peteeresem.


Az elso terhessegemnel bepotoltam. Legszivesebben zacskot huztam volna a fejemre.

2012. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz:)
2012. aug. 28. 15:16
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Én nagyon megfontolnám ezt a méreg beszedését. Pl. az alábbi cikk miatt...


Ezt annó Én is szedtem pár hónapig, de szerencsére jött a megvilágosodásom. SZÖRNYŰ!!! --> "Egy ismerősöm a minap belehalt a Roaccutan mellékhatásaiba. Nem fogtok hallani róla a hírekben, mert a gyógyszergyár szerint ez nem bizonyítható. A lánynak komoly májproblémái mellett leállt a veséje. 22 éves volt..."

Szóljon érte, és a Roaccutan pattanástalanító gyógyszer ellen ez a régebbi cikk: [link]

Nem mellesleg az öngyilkosságra való hajlamot is előhozhatja. Ezt már maga Dr. Lenkei Gábor mondta. Őt gondolom nem kell bemutatni, de ha mégis, akkor csak annyit róla, hogy 'summa cum laude' orvosi diplomája van.


Vigyázz magadra!

2013. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!