Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Roaccutan és Diane 35, lesz...

Roaccutan és Diane 35, lesz valami bajom tőlük?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a bőrgyógyász egyszerre írta fel nekem a Roaccutant, és a Diane 35-öt. Az előbbit az arcomra (nagyon durva akném van), az utóbbit a menstruáció beállítására, görcsök enyhítésére.

Mindkettőről olvastam már jót, és rosszat is, eléggé félek ezektől a gyógyszerektől.

Vélemények , tapasztalatok?

És igen, tudom, hogy ez az 1000. ilyen kérdés:)

Köszi szépen(:



2012. aug. 28. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha pattanásos vagy és a menzeszed sem rendszeres, akkor egy alapos endokrinológiai kivizsgálás kellene neked és az okot kezelni.

Mert ez igen csak tüneti kezelés. Sztem 16 évesen két ilyen bikaerős gyógyszer enyhe túlzás.

2012. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Volt kivizsgálás, vért vettek, vizeletvizsgálat, és belgyógyásznál is voltunk. Semmi szervi baj nincs (szerencsére). A belgyógyász sima kamaszkori hormoningadozást állapított meg, ezért kell a Diane 35:)
2012. aug. 28. 12:18
 3/17 A kérdező kommentje:
Nődokihoz, is rendszeresen járok, ő sem állapított meg semmi rendelleneset.:)
2012. aug. 28. 12:22
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

16 évesen jársz rendszeresen nődokihoz?


Van valami gondod, vagy nemi életet élsz már?

2012. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem, még szűz vagyok. Akkor kezdtem el járni nődokihoz amikor elkaptam egy gombás fertőzést az uszodában. Múltkor pedig, ugye a rendszertelen ciklusom miatt voltunk nála. Kicsit rosszul fogalmaztam az előbb, bocsánat:)
2012. aug. 28. 12:35
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

Sima tinikori hormoningadozásra meg értelmes ember nem ír fel Dianét. Az egy bikaerős hormongyógyszer, ami elsősorban nem is fogamzásgátló, hanem hormonproblémákra írják fel.

A mensid meg addig lesz rendszeres tőle, míg szeded, mert az nem s igazi menzesz, Ha abbahagyod, lehet több bajod lesz, mint most.

2012. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát ez nem valami jó hír:(

Én is félek tőle, mert azért két ilyen erős gyógyszert egyszerre szedni...:S

2012. aug. 28. 12:37
 8/17 anonim ***** válasza:

A roaccutan mellé szoktak fogamzásgátlót adni, nehogy véletlenül teherbe essél, mert ez annyira erős, hogy valsz beteg lenne a gyereked, utána asszem vagy 2 évig nem is szabad gyereket vállalni. Mondjuk még fiatal vagy, neked ez nem lehet gond.


A Diane-ról meg annyit, hogy én 3 évig szedtem (doki adta mindig!)fogamzásgátlás céllal, sosem voltam pattanásos...addig amíg egyszer csak epilepsziával kórházba nem vittek, pedig epilepsziás sem voltam és nem is vagyok. A doki beijedt, aztán mást írt fel, de attól tiszta egy merő ragya lettem, abbahagytam mikor már a vérnyomásom is felment, azóta lisztérzékeny is vagyok. Hurrá. Ja és mellékhatásként az elején váladékozott a mellem.


Soha többet. Nyakamat rá, hogy ez is közrejátszott. Ahogy elmúlnak a ragyáid hagyd abba mindkettőt, vagy kérjél másikat, a menstruáció beállításához nem kell ilyen erős gyógyszer ilyen fiatalon.

2012. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De alapból baromág a menzesz beállítására fogamzásgátlót adni.

Mert nem állítja be. Leállítja a ciklust, és rendszeres időközönként egy megvonásos vérzést hoz létre. Semmi köze a saját hormonháztartásodhoz.

Ha abbahagyod, utána megint rendszertelen lesz (nagy vszínűséggel).


Abban viszont igaza van az előzőnek, hogy azért adnak tabit mellé, mert nm szabad mellette véletlen sem szabad Roacuttan mellett teherbe esni.

De ha nem élsz nemi életet, a Dianét sztem hanyagold.

2012. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jézusom:S

Nem terveztem, mondjuk hosszú ideig szedni, mert tudom, hogy nem valami egészséges. Igazából nekem megfelelne szerintem csak a Roaccutan, mert a menstruációm annyira azért nem rendszertelen...Esetleg még valami enyhébb fogamzásgátló mellé, hiszen sosem lehet tudni:)

2012. aug. 28. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!