Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az FSH-LH arány 1:2, és...

Ha az FSH-LH arány 1:2, és találtak 1 db 5mm-es cisztát, akkor biztosan PCO-s vagyok?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ezt miért nem kezelik? Egyedül a magas prolaktin szintre kaptam Bromocriptint, meg Letroxot a magasabb TSH-ra. A PCO okozhatja a magas prolaktin szintet is?
2012. aug. 24. 18:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg pco.

És pajzsmirigyeddel is van baj.

Most mi volt előbb? Mert ha megnéznének MRI-n és kiderülne hogy van adenoma, akkor minden bajod alapforrása az lesz.

2012. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
A PCO 2010. augusztusában derült ki, a pajzsmirigy gond meg most májusban.
2012. szept. 9. 15:45
 23/27 A kérdező kommentje:
Ja és még ott van a hyperprolactinaemia is. A menstruációm viszont szerencsére megjött, 37 napra, úgyhogy megnyugodtam. :)
2012. szept. 9. 15:49
 24/27 anonim ***** válasza:

De a sorrend lehet:

adenoma

pco

pajzsmirigy

bármi, pl cukorbetegség, mellékvese problémák stbstb.


Mindegyiket okozhatja a meglévő adenoma.

[link]


Na mindegy, nem beszéllek rá, de én szerencsére ragaszkodtam az MRI-hez.

2012. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy jót akarsz. :)

Kedden megyek nőgyógyászhoz. Tegnap kiszámoltam a ciklusaim hosszát, hát borzalmas. Egész évbem 1-szer volt 35 napos, a többi mind afeletti volt. Ilyenkor mire számíthatok? A prolaktin, TSH most teljesen rendben.

2012. szept. 11. 14:14
 26/27 anonim ***** válasza:

Persze hogy jó, mert szeded a gyógyszert.


PCO-ra (és egyéb nőgyógy. hormoneltérésekre) fogamzásgátlót tudnak adni. Műtét csak a legvégső esetben. Pajzsmirigyre szedni kell a gyógyszert, adenomára is.

Nagyon mást nem tudsz tenni. Lehet hogy nincs adenomád, de MRI nélkül ezt nem tudhatod.

Viszont cukorbeteg (is) lehetsz, nálam ahogy az adenoma kiderült, mondta a doki, hogy jobban tenném ha már most elkezdenék diétázni. (HA adenomád van, akkor figyelni kell még a vérnyomást is pl, mert valószinü hogy idővel magas lesz, de bármi előfordulhat).

Nem tudok mást, újat irni, szerintem a te esetedben a legfontosabb az lenne, ha igenis megnéznék van-e adenomád.

2012. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Cukorbeteg nem vagyok, volt terheléses cukorvizsgálatom is és még csak IR-em sincs.

Összeírtam a prolaktin szintjeimet, megmutatom ma a dokinak. Kíváncsi vagyok mit fog szólni. Ha meg most nem küld MRI-re, akkor már nem is fog szerintem.

2012. szept. 18. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!