Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az FSH-LH arány 1:2, és...

Ha az FSH-LH arány 1:2, és találtak 1 db 5mm-es cisztát, akkor biztosan PCO-s vagyok?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ezt miért nem kezelik? Egyedül a magas prolaktin szintre kaptam Bromocriptint, meg Letroxot a magasabb TSH-ra. A PCO okozhatja a magas prolaktin szintet is?
2012. aug. 24. 18:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%
Egy db cysta nem PCO. Prolactin szint az agyalapi mirigy daganata miatt (is) lehet magas. Mennyire magas? Na meg az egy stresszhormon. Viszont ilyenkor néznek MRI-t . A PCO-ra a kezelés a fogamzásgátló.
2012. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én is pont ugyanígy tudom a dolgokat. 65,89 volt a prolaktin szintem, ami több mint a felső határ 2x-ese. Az MRI csak szóba került, de mivel a gyógyszer levitte a hormonszintet, a vizsgálatra nem került sor. Fogamzásgátlót semmiképpen nem szeretnék szedni. Viszont az okokra nagyon kíváncsi lennék.
2012. aug. 24. 19:46
 3/27 anonim ***** válasza:

Na igen :) Nekem is maszekhoz kellett mennem, hogy megcsinálja az MRI-t. A gyógyszer azért van hogy levigye a prolactint és levitte nálam is. Mégis van daganatom.

Ha van microadenomád, az minden hormonnal kapcsolatos szervet "bezavarhat", igy a pajzsmirigy érték is lehet hogy azért rossz.

Ha van microadenomád, kialakulhat miatta PCO is (PCO lehet mástól is).


A prolactin egyébként stresszhormon.


A cystát figyelni kell, hogy nől-e, marad ugyan ekkora, vagy felszívódik. Egy sima cysta nem PCO.


Esetleg ha van más panaszod, pl tejcsorgás, azonnal menj nőgyógyászatra, ő is kérhet MRI-t (én tőle kaptam beutalót).

Ha nincs adenomád, annak csak örülni kell, ha van, kezelni.

2012. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Járok nőgyógyászhoz is, Ő említette meg az MRI-t, nem az endokrinológus. Az, hogy van-e adenomám, nem tudom hogy ki fog-e valaha derülni. Majd nemsokára megyek kontrollra, kíváncsi leszek a vérvétel eredményére.

Nagyon köszönöm a választ! :)

2012. aug. 25. 21:27
 5/27 anonim ***** válasza:
Nagyszerü. Akkor mond meg a nőgyógyásznak, hogy téged nyugtalanit igy az "eredmény" és kérj mri-re beutalót. Endokrinológus húgomnak sem adott (ő is a nőgyógyásztól harcolta ki).
2012. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha magas lesz most a prolaktin szintem, akkor mindenképpen megbeszélem vele. Bár múltkor a gyógyszer(napi 1 szem) 1 hónap alatt levitte a határérték alá a hormonszintem. Ha adenomám lenne, akkor több idő lenne, nem?
2012. aug. 27. 00:55
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Nekem egy hét alatt levitte, mégis határon van az adenomám (évenkénti mri, mikor kell műteni).
2012. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor nem tudom, mindenesetre megvárom az eredményeket, aztán majd eldől.

Egyébként Neked csak a prolaktinnal volt/van gond? Jól vagy már teljesen?

2012. aug. 30. 00:31
 9/27 anonim ***** válasza:
Változóan vagyok. Kétévente MRI. Prolactinom egyébként jó szokott lenni, egyszer volt a felső határon. Időnként szédülök, hányingerem van, sokat fáj a fejem, ilyesmik a tünetek.
2012. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom. :( Mitől vannak ezek a tünetek? Kezelik, nem?
2012. aug. 31. 00:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!