Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért néznek akkorát amikor...

Miért néznek akkorát amikor nőgyógyászhoz megyek?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok,és úgy érzem,egy nőnek sosem kell szégyellnie magát,ha nőgyógyászhoz megy.Mégis amikor megjelenek a rendelőben akár gyógyszert íratni,vagy akármilyen problémával,sok nő megbámul.Legyen az állapotos vagy nem álapotos,és sokan meg szokták kérdezni,hogy csak nem terhes vagyok??? Nem kell félreérteni,nem vagyok kövér,biztosan nem azért kérdezik.Elég ápolt,szép nőnek tartanak,ráadásul az alakom is rendben van.Még ha állapotos is lennék,mi van akkor? 21 évesen szerintem nem gáz,ha van anyagi hátterem,és fel tudom nevelni a gyerkőcöt. Volt már pletyka is ott ahol élek,hogy látott egy ismerősöm a rendelőben,és biztosan terhes vagyok!Azért mert valaki nőgyógyászhoz megy csak ezért lehet?Sok ,,kissebbség" is van mindig ott amikor megyek,és ők is mindig megbámulnak,és kérdezgetnek.Sokszor olyat is kérdeznek,hogy milyen panaszokkal jöttem.Hát mi közük hozzá? Nem elég ha az orvos tudja?Egyébként azt észrevételként leírom,ha már témánál vagyok,hogy jól érzékelem,hogy a kismamák lenézik azokat ekik nem várnak gyereket? Kérem a felháborodott nők,kismamák normális ,,hangvételben" válaszoljanak,és előre bocsánatot kérek,ha valami félreérthető volt,és ezzel valakit megbántottam! 21/N

2012. aug. 22. 12:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ez utólag eszembe jutott: Egyszer elég nagy problémát állapítottak meg nálam,ami miatt folyamatosan ultrahangra kellett járnom,és műtétre szorultam.A műtét végeztével betoltak egy olyan szobába,ahol kizárólag abortuszos nők voltak.Emiatt mindenki azt hitte a nők közül,hgy engem is arra műtöttek,ráadásul elég kellemetlen volt,mert szinte elvárták a beszámolót,hogy miért és hogyan kerültem oda...
2012. aug. 22. 12:24
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
szerintem csak beképzeled magadnak a problémát, a másik meg, hogy halálra unják magukat a váróban, és beszélgetni akarnak. Egyébként meg én évente járok laborvizsgálatra, mert csak. Mint ahogy időnként fogorvoshoz is elmegy valaki, hátha gond van, vagy szemészhez, mert kontrollvizsgálat van és kész. Mondd, hogy csak ellenőrzésre mész, rendben van-e minden.
2012. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
aha, én nem kell válaszolnod minden idegen kérdésre, könyörgöm. Mi köze hozzá. Mondd, hogy nem akarok róla beszélni és kész, ha a műtéthez hasonló helyzet van.
2012. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor a közösségemben elhíresztelték,hogy nődokinál jártam,és terhes vagyok,nem esett jól...és a saját fülemmel hallottam vissza:(
2012. aug. 22. 12:28
 5/11 A kérdező kommentje:
A műtét után eléggé magam alatt voltam,és mivel azt válaszoltam nekik,amit írtál,hogy semmi közük a problémámhoz még fel voltak háborodva.
2012. aug. 22. 12:29
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem lehet, hogz túl érzékeny vagy?

Más orvosnál, pl fogásznál is szokták kérdezgetni, hogy mi a gondod, miért jöttél? Szerintem csak kiváncsiság, gyorsabban telik az idő, ha beszélgetnek....

2012. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most nem akarok izélni, de szerintem ez a személyed miatt lehet inkább. Tapasztalatom szerint mindenki zsigerből az ajtóra néz ha kinyílik hátha őt hívják be, aztán megcsodálják hogy vonul be a következő beteg és visszafordulnak az olvasnivalójukhoz, a párjukhoz, vagy bámulgatnak tovább valamerre. Ezt nem kell magadra venni, mert mindenkivel ezt csinálják, és nem csak ezen az osztályon. Az is igaz, hogy legtöbben azért kezdenek beszélgetést, mert unják magukat.

És ezt a terhes dolgot sem hiszem, hogy így magadra kéne venni, ha valaki egyszerűen rákérdez a terhességre/abortuszra szépen kedves hangnemben meg kell mondani, hogy nem mindenkinek kell magából kiindulnia, betegségek is vannak a világon, a mérhetetlen jóindulatát meg irányítsa magára, aztán hagyd ott.

Nem kell mindent magadra venni

2012. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom de en nekem van egy kislanyom, es mikor terhes voltam soha eszembe nem jutott lenezni vkit mert nem terhes :)
2012. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy fontos dolog, amit elfelejtesz: INTELLIGENCIA: Intelligens ember nem kérdezi meg a másikat ismeretlenül, hogy mi a baja, hogy terhes-e. Ez kultúra, neveltetés. Intelligens ember emellett nem terjeszt haszontalan pletykákat sem. Téged ennyire érdekelnek az unintelligens, neveletlen emberek? Miért? Mert engem egyáltalán nem. Amikor terhes voltam, pontosan tudtam, hogy mindenki más miatt vár a váróban. Sőt nálunk a terhesgondozás külön ajtónál volt.

Ez az egész valamiért rólad szól. Amúgy szorongós vagy? Te magad hogy állsz a nőgyógyászathoz? Szoktad máskor is érezni, hogy figyelnek, bántanak stb?

2012. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
elég buta ember lehet, aki azt hiszi, csak a terhesek járnak nőgyógyászhoz...ilyenekkel ne foglalkozzál.
2012. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!