Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Húgyúti fertőzés és vese...

Húgyúti fertőzés és vese fájdalom? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve időről időre felfázok, ill. húgyúti fertőzést kapok el, ami csípő vizeléssel és véres vizelettel jár.


Ma reggel is arra ébredtem hogy enyhe húgyúti tünetek jelentkeztek nálam, enyhe vérzés is társul néha a vizeléshez. És ami fura, hogy fáj a jobb oldali vesém. Ez lehetséges? Mármint hogy a vesém is sajog? Vagy inkább csak rosszul mozdulhattam, stb....


holnapra van csak időpontom magán rendelésre.



2012. aug. 21. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Lehetséges, a fertőzés ráhúzódhat a veséidre, és jó kis vesemedence gyulladást, stb. lehet kapni. Jobbulást.
2012. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úristen. És akkor ilyenkor mi a teendő? Gyógyszerekkel kezelhető?
2012. aug. 21. 15:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, de mindenképp orvoshoz kell kezelje. De ha ilyen gyakran fázol fel elgondolkodtató, hogy mitől pl: nem ideális munkakörülmények, nem fűtenek télen, ilyesmik.
2012. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Várjak egyáltalán holnapig hogy elérjek a dokihoz?
2012. aug. 21. 15:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Most nyáron is probléma van pedig már figyelek hogy nyáron se üljek le sehová. igazából nem csak felfázás a gond, hanem a fertőzés. Valahonnan elkapom, és valószínű nem kezeltek ki rendesen....
2012. aug. 21. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszer felfáztam veséig. Nem is felfázás, hanem valami baktérium ugyebár. Kaptam rá gyógyszert, nagyon hamar elmúlt. Nekem egy nap alatt jutott el a sűrű pisiléstől a borzalmas vesefájdalomig a dolog, remélem, te kibírod holnapig! Aztán csak okosan! Sehová nem leülni, ami hideg, ha kell, vigyél párnát magaddal. Csipőgatya tilos, tanga tilos, fehérneműt minimum 60 fokon mosni...
2012. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Oda fogok figyelni. Remélem holnapig nem súlyosbodik túlságosan. :S
2012. aug. 21. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Nincs vesemedence gyulladásod... Egy családtagomnak volt már... olyan görcsökkel jár, hogy egyből tudnád, hogy baj van!

Valószínűleg baktérium okozta felfázásod van. Menj nődokihoz, ő felír gyógyszert.

Elkerülni meg úgy tudod, hogy ph4-es intim mosakodót használsz.

2012. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Na most, felfázással nem nőgyógyászhoz, hanem urológushoz kell menni, mert az nem nőgyógyászati gond, hanem a húgyúti szervek megbetegedése. És oké, hogy nincs vesemedence gyulladása, de ha fájdogál a veséje talán nem kéne megvárni, amíg az lesz... És minden felfázás valójában bakteriális fertőzés, ezért kéne igazából orvoshoz fordulni vele mindig ha komolyabbak a tünetek, például véres a vizelet.

Szerintem a holnapot már várd ki, mert nem biztos, hogy szakorvoshoz kerülsz, ha most bemész az ügyeletre, egyébként a körzeti rendelőintézetben is kötelesek ilyenkor ellátni, ha sokat hepciáskodnak ott, akkor kérj sürgősségi beutalót, de nem hiszem, hogy nagyon fognak, ha megmondod, hogy véres a vizeleted és fáj a veséd.

2012. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Holnapra már van időpontom egy jó urológushoz. Igen, én is elejét akarom venni a dolgoknak, nincs kedvem megvárni amíg rosszabbodik, főleg hogy ez már a sokadik alkalom, hogy előjön. de a vesém eddig még nem fájt. Így estére enyhültek a tünetek, mármint a vese fájdalom. A vizelés ugyan úgy fájdalom, de még szerencsére nem az a nagyon durva ami szokott lenni.


Köszönöm mindenkinek a hasznos segítséget!

2012. aug. 21. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!