Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-re és inzulinrezisztenciá...

PCOS-re és inzulinrezisztenciára gyanakszom. A diagnosztizálásban számít, hogy fogamzásgátlót szedek? Hogy adjam elő a dolgot a háziorvosnak?

Figyelt kérdés

sziasztok! Mostanában fura rosszulléteim vannak (szédülés, szomjúság, tompa fejfájás) étkezések után kb. 2-3 órával, és egyszerűen nem tudok lefogyni (kb. 3-5 kiló mínusz egészséges lenne). Évek óta nagyon hullik a hajam, töredezik a körmöm (háziorvos által felírt vitaminkúra semmit sem használt) és fáradékony vagyok.

A PCOS gyanú azért merült fel bennem, mert mindig is 35-40 napos ciklusaim voltak és 6 évig nem védekeztünk a férjemmel, mire terhes lettem. A terhesség alatt a levegőtől is híztam (torna, diéta mellett) és szülés után alig volt tejem.

Nekem csak terhesség alatt volt cukorvizsgálat, ami jó volt, de inzulinszintet sosem néztek. Szülés óta fogamzásgátlót szedek, ami rendezte a ciklusomat.


Furák a rosszulléteim, szeretnék fogyni, és szeretném elköttetni magam (nem akarok több gyereket). Félek, hogy a petefészektáji fájdalom, a rendszertelen vérzés akkor visszatér. Nem akarok terápiaként fogamzásgátlót szedni, és félek a cukorbetegségtől is. Sportolok, igyekszem egészségesen enni, de úgy érzem, valami nincs rendben.


Bocsánat, nagyon hosszú és zavaros lett a mondandóm, de mivel csak gyanakszom, még az orvosnak se tudom, hogy adom elő, szeretnék vizsgálatot.

Köszönöm, ha leírjátok a véleményeteket!


2012. júl. 31. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az IR-t tudják igy is ellenörzni viszont policisztás petefészek nincs ha foamzásgátlót szedsz. Amugy lehet pajzsmirigy probléma is. mindenképp vizsgáltasd ki.
2012. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

PCOS-t hormonvizsgálatból és UH-ból lehet megállapítani, de hormonvizsgálat értékelhetetlen tabletta szedése alatt.

Az inzulinrezisztenciát viszont így is ki lehet vizsgálni.

2012. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. aug. 3. 09:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!