Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciki 11 évesen tampont használ...

Ciki 11 évesen tampont használni? Mert a barátaim szerint igen, a családom szerint nem. Lácci Heelpp

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Várj... egyáltalán mi köze ehhez a barátaidnak? Gondolom nem mutogatjátok egymásnak. Amúgy meg miért lenne ciki? Ha kell akkor kell, nincs mit tenni, ha menstruál valaki akkor muszáj. A betét semmit nem ér kábé, legalábbis én sose voltam meg tampon nélkül mert átáztam volna minden félórában.
2012. júl. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki. Ha te jobban szereted a tampont, mint a betétet, akkor használd azt. A barátaidnak meg semmi köze hozzá.
2012. júl. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
67%
Ha szűz vagy,nem érdemes tampont használni.Mert ennyi évesen,a betét az ajánlott.A szüzesség elvesztése után,lehet tamponozni,addig nem érdemes.Ma már,olyan vékony,és észrevehetetlen betétek kaphatóak.De ha neked jó,akkor úgy van jól..ahogyan teszed.Ajánlom olvass utána.....
2012. júl. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem idősebb korban is csak akkor érdemes tampont használni ha nagyon muszáj pl. sport vagy strand miatt, hiszen többen is írták már, hogy a tampon miatt kaptak fertőzést.
2012. júl. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem ciki, csak éppen egészségtelen. Ráérsz kockáztatni később is a fertőzést, méhszájsebet. Akkor tamponozz, ha nagyon muszáj. Nőgyógyász elmagyarázza, hogy miért.
2012. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező! Találtam egy cikket a tampon használatáról, remélem hasznát veszed. Egyedül a méhszájsebről nem írnak benne, de arra is rákeresek.

[link]

2012. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Előző, kérlek a nőgyógyászodat kérdezd e felől, mert az ilyen internetes cikkek nagyon sok hülyeséget tartalmaznak. Elmagyarázzam neked, hogy mi a gond a tamponnal? Az, hogy a hüvely nem steril, és hiába teszed fel tiszta kézzel, a kórokozók mégis szaporodnak benne. Mivel a méhszáj közel, ezért egy felszálló fertőzésre is jóval nagyobb az esély. A hüvelybementtől messzebb az út idáig, mint a tampontól. A méhszájseb meg úgy jön létre, hogy a menstruációs vér valakinél nyákosabb, darabosabb, ami a tampon tetején sokszor kissé "megáll". Ez viszont a szomszédos méhszáj hámrétegét kikezdi.

Engem kimondottan megkért a nődokim, hogy csak minimálisan használjak tampont a fenti okok miatt. Az orvosom elég nagy nevű prof és bármennyire is fáj ez egyeseknek, de én hiszek az ő szavainak.

2012. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
A 13:37-es Válaszoló nagyon jól leírta, hogy miért nem egészséges a tampon! Érdemes rá hallgatnod Kedves Kérdező!!!
2012. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat majd megfontolom :)
2012. júl. 14. 00:37
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Na a sok buta liba megint pontozgat.
2012. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!