Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugye lehetetlen, hogy PCO-s...

Ugye lehetetlen, hogy PCO-s legyek? Mert most nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, ősszel volt, hogy kimaradt egy teljes menstruációm, ami miatt többek között elmentem endokrinológiára.

Már előtte is figyelmeztetett a háziorvos, hogy nézessem meg magam nőgyógyásszal, mert szerinte hormonproblémáim vannak, aminek meg is van az alapja.


A 165 centimhez 64-66 kg vagyok, ami még épp a határon van, de talán beszélhetünk egy kis feleslegről (mindig is túlsúlyos voltam).

A szőrösödéssel pedig évek óta küzdök. Szőrős a hasam, a fenekem, a lábaimról nem is beszélve.

A bőröm 9 éves korom óta pattanásos, mitesszeres, aknés és voltam már vele bőrgyógyásznál, de semmiféle csodaszer nem hatott, mint a mai napig.

A hajam nagyon zsírosodik, 2 naponta mosom, és emellett nagyon hullik is. A halántékomnál pedig olyan, mintha kopaszodnék.

A vérnyomásom nem magas, inkább alacsony (átlag: 90/60).

A ciklusom az őszi kis becsúszott dolog kivételével problémamentes. Szinten napra pontosan jön meg, a görcsök is bőven elviselhetőek.


Az endokrinológián csináltak UH-t, de nem mondtak semmi rosszat. Ha cisztát látnak, szóltak volna, igaz?


Amitől komolyabban félek, az a meddőség.

Emiatt írtam ki a kérdést is, ami kicsit hosszúra sikeredett.


Remélem azért lesz, aki válaszol, és megnyugtat.


Köszönöm előre is.


2009. júl. 9. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Te serdülő vagy, pubertás!

Ezek a "tünetek" arra utalnak, de mivel leírod a korod egyértelmű.

A PSOC nem itt kezdődőik és feleslegesnek tartom, hogy ebben a korban a meddőségtől való félelem lebegje be a napjaid!


Ha az orvos megvizsgált meg fog nyugtatni!

Egyébként milyen színű a hajad?

A háziorvos pedig ránézésre nem mondja azt meg, hogy mi bajod van!

2009. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha sötétebb hajú, és sötétebb bőrű is vagy, akkor amúgyis lehetsz szőrösebb kicsit, mint az átlag.
2009. júl. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!