Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Használhatok...

Mit csináljak? Használhatok tampont?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban pont akkor megyünk nyaralni, amikor meg kell jönnie. Valahogyan nem lehet pár nappal "eltolni"? Strandolós helyre megyünk és nem szeretném kihagyni. Tampont használhatok, ha már majdnem 2 éve menstruálok? Minit vegyek vagy normál méretűt? Az ujjammal már "kitapasztaltam" a hüvelyem "útját", így lehetséges, hogy fel tudjam helyezni? Mennyi ideig szabad a vízben lenni? 1 órát maximum? Igazából attól félek a legjobban, hogy véletlen hamarabb megtelik és véres lesz körülöttem a víz.. Ez lehetséges? A nyaralást nem lehet áttenni másik időpontra, és a menzeszem is már pár hónapja ugyanakkor jön meg, így esélyes hogy a nyaralás első napján.. Amúgy még szűz vagyok.

16/L


2012. jún. 21. 19:03
 1/8 anonim válasza:
nyugi. használhatsz tampont de kb. 2-3 óránként nézd meg vagy elöbb. nem kell minit venni sima normál méretűt. én is már pár hónapja tampont használok és nem kezdtem a kicsivel. nagyon erősen szoktál vérezni? szerintem nem lesz körülötted minden véres. fürdőruhád színe milyen ? 14/L
2012. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az alsó része sötét, úgyhogy azon szerintem nem fog látszani, ha átázok. az első napokban erős szokott lenni, akkor normál méretűt vegyek? fel fogom tudni helyezni?
2012. jún. 21. 20:29
 3/8 anonim válasza:

igen normál méretűt. ujjad már volt ott nem?enyém is volt ott és gondoltam akkor simán kipróbálhatnám. de az a lényeg hogy az ujjad végétől kell benyomni. és nem elég addig amig nem látszódik a tampon. [link]

nézd itt is látod hogy ott elmegy elég jól jobbra a képen azt érezni fogod hogy jó már ahova raktad.

2012. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
de nekem csak az volt picit furcsa érzés amikor ki huztam mert akkor ugye megvan duzzadva. de össze szoritottam a fogam és huztam... amugy tampon nélkül ha beleülök a kádba nekem még a kád vize se véres csak amikor kiszállok 1-2 csepp
2012. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha vízbe mész, jobb ha óránként cserélsz tampont.
2012. jún. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

először is..tampont már az első menstruációd alkalmával is használhatsz. szerintem mielőtt élesben tamponoznál, csinálj egy próbát. nem baj, ha nem jött meg, csak helyezz fel egyet, 2-3 óra múlva meg kiveheted. próbáld ki, hogy milyen.

másodszor.. strandoláshoz super plus tampon az ajánlatos. ezt a nőgyógyászom mondta, és 1-1,5 óránként cseréld.

harmadszor.. a megduzzad de összeszorítom a fogam és húzom... elég buta módszer.. elengeded az izmaid, esetleg leguggolsz és szinte magától kijön..

1-max 2 csepp vér ha ki is szivárog (bár kétlem), de nem fog látszani a vízben, ez tuti.


remélem, segítettem. szép időt, jó nyaralást :)

2012. jún. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem menstruálsz, ne tegyél fel tampont mert kiszárítja a hüvelyed, pláne, ha még 2-3 órát fenn hagyod, mint ahogy az előző válaszoló írta. Nagyon fájna úgy!
2012. jún. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
amikor még hetedikes-nyolcadikos diák voltam, és jött a védőnő felvilágosítani az osztályból a lányokat, ő mondta, hogy nyugodtan ki lehet próbálni akkor is, ha nem menstruálunk. mondjuk akkor nekem már rég megvolt, szóval nem próbálgattam 'csak úgy'
2012. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!