Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? 15éves PCO-s...

Mit csináljak? 15éves PCO-s vagyok. Voltam nőgyógyásznál mert egyáltalán nem jött meg, elküldött uh-ra, hormonvizsgálatra. Elküldött endokrinológuhoz is hogy csinálja meg a cukorterhelést.

Figyelt kérdés
Az orvos meg sem vizsgált rám se nézett a tüneteimet sem kérdezte meg de azt mondta hogy nincsen semmi bajom..és hogy ő nem fog kezelni.milyen orvos az ilyen?! Nagyon aggódom a mellemben csomó van ami nagyon nagyon fáj nem bírok rajta feküdni de ezt sem vizsgálták meg.
2012. jún. 10. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha módodban áll akkor keress másik orvost.
2012. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászt kérd meg, hogy ajánljon be egy endokrinológus ismerőséhez, mert ilyen embert fogtál ki... Vagy menjetek magánorvoshoz, nem olcsó mulatság, de ott legalább megvizsgálnak rendesen.
2012. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj egy másik orvoshoz! Hülye dokit fogtál ki.
2012. jún. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a vizsgálatok már igazolták, hogy PCOS vagy? ha nem, akkor max PCOS gyanús vagy, és az uh-ból, hormonvizsgálatból, meg terheléses cukorból kiderül, hogy az vagy-e

ha PCOS gyanús vagy csak ezek a vizsgálatok kellenek, hogy megállapítsák tényleg van-e PCOS-ed (egyébként PCOS, nem PCO, mert polycystic ovarian syndrome rövidítése)

szóval az normális, hogy az orvos nem vizsgált meg máshogy, mert egy rutin nőgyógyászati vizsgálatból nem tudja megmondani, hogy van-e PCOS-ed, csak hormonvizsgálatból, uh-ból, terheléses cukorból

azt viszont mondtad neki, hogy fájó csomót érzel a melledben? ha nem, akkor menj vissza,hogy vizsgálja ki. Ha nem akarta megvizsgálni a melled, hiába mondtad, hogy fáj, akkor keress fel egy másik orvost.

Egyébként 15 évesen normális a rendszertelen ciklus még, miért gondolod, hogy PCOS-ed lenne? Rendellenesen szőrös vagy? Durván pattanásos? Elhíztál minden ok nélkül?

2012. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Biztos hogy PCO-m van.Minden tünetem stimmel.És én még abban sem vagyok biztos hogy nincs IR-em,mert sok tünetem utal arra is.Valami csak okozza nálam a PCO-t és ezt ki kellene deríteniük.De az endokrinológus nem hajlandó foglalkozni velem.A nőgyógyász meg csak azzal tud jönni hogy fogamzásgátlót ír fel pedig nincsen rászükségem.Ezért nem fogok visszamenni.Tudom hogy a fogamzásgátló nem oldja meg a gondomat sőt..Nem fogom tönkretenni ilyennel a testem.Anyukám sajnos közölte velem hogy nem hajlandó velem több orvoshoz elmenni mert ez nemis komolyan betegség csak én találom ki.
2012. jún. 11. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:

PCOS.


Milyen tüneteid vannak?

2012. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon ritka menstruáció mondhatnám hogy szinte egyáltalán nincsen.Nagyon sokat híztam az utóbbi időben,(nem is tudok sehogysem fogyni)hullik nagyon a hajam,ha sebem van egyáltalán nem gyógyul be(szerintem cukorbetegség jele)rengeteg ciszta mindkét petefészkemben.
2012. jún. 14. 08:00
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Elmész a korzeti orvoshoz,és íratsz vele beutalót endokrinológushoz és cukororvoshoz.
2012. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia

megértem a problémát,sajnos nagyon rossz,ha az ember mellett nem állnak a szülők.at a baj ezekkel a betegségekkel,hogy aki nem éli át,nem tudja milyen borzalmas.Mivel kémiai dolgok és "megfoghatatlanok" ezért sokan komolytalannak gondolják,pedig nagyon is kell vele foglalkozni,mert a hormonok irányítanak a szervezetben mindent!És ha megborulnak,akkor rengeteg baj lehet,úgymond minden probléma forrása.

Sok h*lye endoki van,én is megjártam párat-nem tudom,hogy merik megengedni maguknak ezt a felületességet. Mindenképp keress egy másik orvost! A PCOS sok mindenből kiindulhat,pl mellékvese rendellenes működéséből is.Lehet egy belgyógyász endoki jobb lenne.a fog.gátlót meg hasraütés szerűen ne írják fel,előbb tisztázni kell,mi a probléma! Pesti vagy? dr balázs csabáról sok jót hallottam. Nem tudom,mennyire engedheted meg magadnak anyagilag,de érdemes rászánni a magánrendelésre is,ha van rá mód. Ne add fel,és ne hanyagold el a témát,mert ez nem fog megoldódni magától,sőt...

ha gondoldo írj nyugodtan privátban,és próbálok segíteni.

2012. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pedig azért a PCOS nem egy komolytalan betegség...mutass neki cikkeket róla
2012. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!