Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyaralni megyek, ráadásul...

Nyaralni megyek, ráadásul óceánpartra és akkor fog megjönni, de nagyon szeretnék fürdeni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem használtam még tampont és szűz is vagyok, de az óceánt nem szeretném kihagyni, mert mostanában nem hiszem, hogy lesz esélyem újra menni oda. :D És szombaton utazom és pénteken vagy szombaton fog megjönni... Mit csináljak, hogy fürödhessek? Tamponnal biztonságos? Milyen időnként kell cserélni? Elég úgy mint a betétet (csak reggel és este szoktam) vagy gyakrabban kell? És milyen fajtát vegyek és mennyit?
2009. júl. 2. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tamponnal egész nyugodtan fürödhetsz! Vegyél minit belőle, én az OB ProComfort minit javaslom, ez könnyen csúszik és keskeny a feje. Szerintem ebből vegyél két 16-os dobozzal, az bőven elég lesz, talán még sok is, ha amúgy két betéttel elvagy egy napig.


Ha vízbe mész vele, akkor utána mindenképpen cserélni kell, hiszen akkor megszívja magát tengervízzel és az csorogna ki belőled. :)


Ha nem vizi használatról van szó, akkor 4-6 óránként kell cserélni, 8 óránál többet semmiképp se jó ha bennmarad, akkor se, ha még nem telt meg, mert elszaporodhatnak benne a bacik.

2009. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van tampon szűzlányoknak is.Sztem az O.B megfelelő...Nézd meg az Always honlapját és keress neked valót.Én 8-9 óránként szoktam cserélni!
2009. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél mini és normál méretűt is, próbáld ki, melyik kényelmesebb.


Én - mivel elég erős a vérzésem - közvetlenül fürdés előtt teszek be friss tampont és fürdés után azonnal ki is cserélem. Nem túl takarékos buli, de az óceán megér annyit ;)

Amikor az első fürdés után cserélsz, látni fogod, mennyire ázott fel a tampon a víztől, mennyi vért szívott magába a fürdés alatt. Ha úgy látod, nem túl sokat, akkor legközelebb ne vedd ki rögtön, hanem csak már a következő fürdés előtt.


(A szüzességet nem befolyásolja a tampon, legalábbis én még nem találkoztam olyannal, aki igy vesztette volna el.)


Jó fürdést abban az óceánban ;)

34/N

2009. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a tampont használhatják szüzek is, az nem határoz semmit, mini ob és le van tudva a dolog....biztonságos, de minden pancsizás után cseréld ki...amugy te tényleg csak este és reggel cserélsz????? max 4 óránként azért ajánlott cserélni a cuccot....
2009. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek 11:06-osal. Nem valami higiénikus (és estére már az illata sem lehet valami kellemes) reggeltől estig bennhagyni a betétet még akkor sem ha nem olyan véres!
2009. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat =)
2009. júl. 2. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, a tampont, ami nem sokat szívott magába, nem túl kellemes élmény kihúzni, ezért a cserét túl sűrűn se kell erőtetni! Ja és a nyilvános wc-kben nagyon vigyázz, moss kezet, és azzal a kezeddel, amivel bármit megfogtál, wc kilincset stb. ne nyúlj magadba! (Lehet nem hülyeség a steril gumikesztyű erre a célra.)
2009. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan használhatsz ob mini tampont, én is azt használok, 14 éves vagyok és szüz. nagyon kényelmes. és könnyü feltenni, nekem elsöre sikerült!

am milyen országba mész nyaralni?

2009. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 13 éves vagyok és tampont használok és nyugi biztonságos vele a fürdés egyépként sztem ha erősebb a vérzés 4-5 óránként ha nem annyira erős a vérzésed akkor pedig 6-8 óránként kell cserélni... jó lubickolást!:D
2009. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, megfogadom a tanácsokat! utolsó válaszoló: Marokkóba megyek:)
2009. júl. 2. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!