Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor érdemes nőgyógyászhoz...

Mikor érdemes nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
a barátommal július elején tervezzük a nyaralást.akkora tervezem az első szexet is, viszont még soha nem szedtem fogamzásgátlót és addigra szeretnék elmenni nőgyógyászhoz.De valószínüleg akkor jön meg a mentruációm és ha jól tudom a fogamzásgátlóval késleltetni is lehetne.szeretném ezt a kettőt így összehozni de akkor mikor menjek el orvoshoz?
2012. máj. 30. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
bocsi, de nem sok ez egy picit így elsőre. A barátod is ember, nálunk is ez volt a helyzet, az első közös nyaraláskor jött volna meg. Megbeszéltük és elhalasztottuk 2 héttel későbbre :) az elsőnél teljesen felesleges még fog.gátlót szedned. Persze dokihoz még elmehetsz. Szerintem megfelel az óvszer is :) mi 2 évig használtunk, mire elkezdtem tabit szedni. Uh felesleges emiatt az egész szervezeted felborítani.
2012. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

bármikor elmehetsz.

DE, szerintem mivel most fogod először szedni a fogamzásgátlót, ne az legyen az első gondolatod, hogy mikor még a szervezted hozzá sem szokott, máris késleltetni akarod...

vesd föl ezt az ötletet a nőgyógyászodnak, biztos meg fog dícsérni :)

2012. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem mi ez a nagy tabletta mizéria. Persze, egy hosszú kapcsolatban számos előnye van, de szerintem a kapcsolat elején nem érdemes szedni...mikor még azt sem tudja az ember mi lesz belőle.

A fogamzásgátlóval való menzesz tologatás meg megint csak hülye dolog. Sokszor nem is jön be, bnőm pl. egy ilyen akció után egy telje hónapon keresztül pecsételt.

Ha mindenképpen a tablettát akarod, akkor minél hamarabb menj el dokihoz...

Menzesz első napján kell ugyanis elkezdeni, és első pár levél alatt gyakori a köztes vérzés.

2012. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyira utálatos ez az oldal.Valakinek van egy problémája, kérdése amit fel mer itt tenni és mindenki lehordja.Nincs még tapasztalatom ebben, egyszerűen érdekelt hogy ez egyáltalán megoldhgató-e vagy érdemes-e így csinálni.De kis híjján lehordják az embert ,hogy mit képzel h ilyet egyáltalán feltételez.Bocsánat, hogy nem úgy születtem,hogy mindent tudok.Elnézést,hogy nem tudom mástól megkérdezni,mert nincs kitől.Én normálisan feltettem egy kérdést,és majdnem szégyellnem kellenne magam, hogy kérdezni merek(?).Ha valaki normálisan leírja, hogy "szerintem ez nem jó kombináció", vagy hogy "az lenne a jó szerintem,hogy...de azért kérdezd meg az orvost." .
2012. máj. 30. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem hordott le senki, leírtuk a véleményünket.
2012. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1, Tablettát menzesz első napján kell kezdeni, tehát ha júli elején akarsz ezzel védekezni, akkor már a most következő menzeszednél érdemes elkezdeni (ugyan állítólag az első szemtől véd, de láttunk már karón varjút)


2, Nem minden tablettával lehet eltolni a menzeszt, és amikkel lehet, azokkal sem egyformán működik (van ahol 2 levelet egyben kell szedni stb)


3, a tablettaszedés első hónapjaiban menzesztől függetlenül előfordulhatnak vérezgetések, ezzel számolj - tehát ha nem is lesz meg pont a nyaraláskor, akkor is lehet, hogy lesz vm kis vérzésed


4, eltolni jól bevált tabival érdemes csak, akkor sem mindig 100%-os az eredmény. Még ha most el is kezdenéd szedni, akkor sem igazán jó ötlet


Ezek alapján én a helyetekben maradnék az óvszernél, aztán ősszel szépen elballagnék a dokihoz, és íratnék fel tablettát.

2012. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó lenne az első szex előtt elmenni, hogyha tablettával akarsz védekezni, akkor csak az orvos tudja megmondani, melyik a legmegfelelőbb számodra.
2012. máj. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget régen halottam, hogy a szex kezdése elött menjen el valaki! És mire gondolsz, hogy a dokival beszélgetni fog a szexről? Hogyan kell, hányszor? mit kell éreznie? mit tegyen, hogy még jobb legyen? Sötétben, vagy világosban? stb...


A nőgyógyászhoz, majd a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel kell elmennie a kérdezőnek és nem elötte!


A gumival való védekezést ajánlanám én is, többek között azért, mert nem borítja fel a hormonháztartásodat, ami azért elég komoly következményekkel járhat.

Hány éves vagy, kedves kérdező?

2012. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 08:24-es válaszoló! A nőgyógyászok is azt ajánlják, hogy a nemi élet megkezdése előtt is el kell menni, mert csak az orvos tudja megállapítani, hogy kinek melyik a legmegfelelőbb tabletta, ha azzal akarnak védekezni. Olvass utána!
2012. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha gumival akarnak védekezni, akkor természetesen nem előtte kell elmenni.
2012. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!